| Barbie69 a întrebat:

Voi ce simtiti cand iubiti?
Daca ma simt fericita cand sunt cu el? daca nu m-as mai putea vedea fara el.daca ma ingrijorez mereu cand merge cu masina si astept sa ajunga bine acasa. daca sunt eu imsumi in preajma lui. daca vreau sa il iau cu mine peste tot. daca vreau sa imi petrec tot mai mult timp cu el...si imi e frica ca unul din noi sa nu pateaaca ceva pentru nu a ramane singur celalalt..ma cuprinde un fiot doar cand ma gandesc ca el ar putea patii ceva... inseamna ca iubesc?

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Da, asta înseamnă să iubești. Eu, de exemplu, am fost cu o fată 5 luni și credeam că o iubesc. Însă, nu i-am demonstrat niciodată pentru că nici eu nu eram sigur dacă o iubesc sau nu. E o diferență foarte mare între 'a iubi' și 'a fi atasat'. Din ce ai spus tu aici, realizez că nu ești doar atrasă de el, (cum am fost eu de ea) ci mai mult, nu ți-ai putea vedea viața fără el. Sentimentul e frumos, mai ales când e reciproc. Ai grijă să te asiguri că e reciproc! Băieții sunt în stare să se prefacă foarte bine chiar și doi ani de zile pentru a-și atinge un scop. Evident, dacă se comportă impecabil cu tine, nu e vorba de așa ceva, în cazul lui. Având în vedere că aveți doi ani, nu am decât să vă urez la mai mult și să vă iubiți în continuare.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Sau iti pune ceva in mancare cand nu esti atenta. Greu de zis.

| Staind a răspuns:

Inseamna ca-ti place foarte mult.
Daca esti la inceput cu el, nu cred ca e iubire, ci doar niste nevoi satisfacute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti oleaca obsedata, doar oleaca.

| Barbie69 explică:

Sunt de 2 ani cu el.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Da,tu ce crezi?