| Deliaaa2003 a întrebat:

Voi cu cate puncte ati crescut din simulare pana in examen?

3 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Cunosc care au crescut si 4 puncte, depinde in general am vazut cu 1-1.5 ca se creste

| llorrra a răspuns:

Buna,eu cu 1 sau 2, in functie de materie si in functie de gradul de intelegere a respectivei materii. Am vazut cazuri in care s-a crescut chiar si cu 3 puncte in examen, fata de simulare. Trebuie sa iti observi punctele slabe, sa le constientizezi si sa lucrezi la ele, de exemplu daca intotdeauna gresesti semnificatia semnelor de punctuatie la testele de limba romana, ar fi bina sa iti faci lista a semnificatiilor semenlor de punctuatie, sa le inveti foarte bine, pe exemple si sa faci multe exercitii cu acestea. Bineinteles ca ai nevoie si ca cineva sa te corecteze si sa iti explice ce ai gresit. Dar e o diferenta, daca gresesti din neatentie, vei avea grija pe viitor la acest aspect, dar daca gresesti din nestiinta, insemna ca nu ai invatat ce trebuie sau cat trebuie. Pur si simplu observa-ti punctele labe si lucreaza la ele, cauta metode sa iti imbunatatesti evolutia, cu calm si rabdare.

| Deliaaa2003 explică (pentru llorrra):

La romana am facut foarte multe greseli din neatentie si sper doar sa nu se repete si la examen.