| Sabyynna a întrebat:

Am un coleg cu care eu nu prea vorbesc pentru ca e genul de bait care face misto din orice. De cand a inceput anul scolar ii tot muta pe cei cu care stau eu in banca la ca sa stea cu mine(la desen, muzica si la altele la care ne lasa sa ne mutam; nu romana, nu matematica, nu engleza, nu franceza). Si de cate ori un preten de-al lui isi bate joc de mine ii zice sa taca ca altfel il bate.
Cum la noi in clasa e o obsesie cu "pozitia", cum cineva se apleaca putin baieti le dau cu sutu in fund. Si eu luam ceva de pe banca unei colege si eram putin mai aplecata si a venit si mi-a dat un picior in fund. Si m-am intors si i-am dat o palma. Si dupa a venit la mine ca cine ma cred sa dau in el, ca daca stateam pe pozitie ce sa faca el si ca e vina mea.
Daca me supar pe el vine la mine si incepe ca ce mi-a facut el si ca n-a vrut si ca sa-l iert. Odata ne-am certat pe facebook. Eu nu intrasem mai mult timp si cand am intrat am vazut o poza si am comentat ceva. Si el a sarit cu gura ca poza e de 2 luni pusa si ca eu sunt chiora ca dabea acum vad si ca sunt proasta. Si eu i-am zis ca daca sunt atat de proasta sa nu ma mai intrebe la teste. Si a doua zi a venit langa mine la scoala si a inceput ca sa il iert si sa-l ajut si pe el, ca nu a vrut sa ma supere, etc.
Si la fizica imi ia creioane, pixuri si zice ca nu mi le mai da ca ii trebuie lui si ca pot sa imi cuympar altele.

De ce se comporta asa? Si cum pot sa il fac sa termine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca te tachineaza pentru ca te place, dar daca a zis sa-l ajuti la teste cred ca e mai mult pe interes. Daca vrei sa termine atunci nu-i mai da la teste.Fii mai indferenta cu el

4 răspunsuri:
| Ctynnaa a răspuns:

Ma gandeam eu laughing, daca erai a8a a9a... mai maricica, iti dadeai seama si singura ca te simpatizeaza, doar ca nu stie sa se comporte.

| nellyneliana a răspuns:

Buna! Eu sunt convinsa ca te place si din acest motiv se comporta asa, incearca sa iti atraga atentia. happy Incerca sa ii copiezi comportamentul sa vada si el cu e...