| littleangelpretty34 a întrebat:

vreau iau un videoclip de pe youtube si sa-i pun o subtitrare.Dar cum fac asta? Imi trebuie un program ceva?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca exista o subtitrare pentru acel video atunci tu il poti include in video dupa ce il descarci de undeva, dar daca nu exista si vrei sa faci tu unul atunci uita de asta ca e foarte complicat... si da ai nevoie de 2 programe, dar cum am zis mai bine uiti de asta! Bafta!

| littleangelpretty34 explică (pentru lpavel):

Pai are subtitrare, dar vreau sa o traduc ca-mi trebuie pentru scoala

| lpavel a răspuns (pentru littleangelpretty34):

Cum adica? Sa traduci subtitrarea care o are inclus in video sau are subtitrare un fisier separat?
Oricum tu nu poti traduce si sa-l pui in video! trebuie sa gasesti o subtitrare in romana si asa poti sa-l pui in video! Tu nu te poti atinge de subtitrare ca nu va mai functiona!

| littleangelpretty34 explică (pentru lpavel):

Pai nu stiu sigur daca are intr-un fisier separat, doar ca e in engleza si vreau eu sa-l traduc in romana, adica sa fac o alta subtitrare

| lpavel a răspuns (pentru littleangelpretty34):

Uita de acest video! Nu exista o subtitrare in ro iar tu e imposibil sa poti face! Stiu, stiu, nu te cunosc, dar felul cum vorbesti despre subtitrare arata ca nu ai cum sa reusesti... Dupa cum am zis si mai sus o subt. este foarte greu de facut si trebuiesc vreo 2 programe, intai trebuie tradus, transformat in fisier sub. apoi sincronizat dupa video si mai apoi inclus in video! E o poveste lunga numai de zis dar de facut e si mai greu! Crede-ma nu e simplu deloc happy