| oOSaritaOo a întrebat:

Buna. Vreau sa ajut o colega sa invete engleza. Sa o pun sa invete prima data cuvinte in engleza si dupa aceea gramatica?
Cu ce ar trebui sa incep?

P.S. stiu engleza.

8 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Scrie pe google academia-de-engleza si-o vezi acolo incepi cu formele de salut pe urma cu pronumele personale..etc

| Mozurov a răspuns:

Intai invat-o oral. Dupa aceea poti incepe cu gramatica.

| oOSaritaOo explică (pentru Mozurov):

Cum adica oral, ce sa o invat oral?

| Mozurov a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Sa o inveti intai sa vorbeasca.

| Uratu140 a răspuns:

Mai bine incepe cu verbele mai intai, invato cuvinte, si dupa aia incearca sa o ajuti sa formeze propoziti cat despre gramatica trebuie sa o inveti sa scrie in engleza dupa cum se aude. mult noroc.

| roxyy23 a răspuns:

Eu una fiind profesor de engleza ti-as zice sa lasi profesorul sa o ajute sa o invete sau sa incepi sa o inveti cuvinte si apoi sa citeasca bine gramadica e mai putin inportata din parerea mea de profesor

| oOSaritaOo explică (pentru roxyy23):

Da, dar suntem deja in clasa a11a si acum nu se mai invata lucrurile esentiale ce trebuie stiute. Si nu ii poti spune profesorului sa inceapa de la inceput cu toate... eu vreau doar sa o ajut sa stie mai bine engleza asta... big grin

| roxyy23 a răspuns (pentru oOSaritaOo):

e atunci te sfatuiesc sa o inveti gramatica deoarece voi o sa dati teste si o sa fie momente dintrastea in care va trebuie gramatica