| Creattzaa a întrebat:

vreau sa imi fac un tatuaj (am 15 ani) si nu stiu daca sa il fac acum sa sa mai astept. Multi imi zica ca o sa mi se intanda peiela si peste ceva timp o sa se vada urat laughing. Oare asa sa fie? Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In primul rand ca mi se pare o tampenie sa iti faci un tatuaj la 15 ani...
De obicei un tatuaj marcheaza un eveniment special din viata cuiva, iar tu la 15 ani nu prea ai avut ce sa traiesti pana acum.
Daca ti-l faci numai de dragul de a avea un tatuaj atunci dupa o luna o sa te plictisesti de el.

2 ) Intr-un fel e adevarat, dar tine si de unde vrei sa il faci.
Pe mana de exemplu nu o sa fie o asa mare diferenta fiindca pielea nu se intinde foarte tare in acea zona a corpului.
Daca e sa ti-l faci in schimb pe spate, pe pulpa, pe burta...etc,atunci s-ar putea ca pielea intr-adevar sa ti se intinda.
Ai 15 ani inca esti in crestere, acum asta nu inseamna ca o sa cresti brusc si o sa iti apara vergeturi, dar uneori asa se intampla si daca e sa iti faci un tatuaj poti sa ai neplaceri...
Eu zic sa mai astepti pana la 17-18 ani pentru ca corpul sa ti se dezvolte complet..si in timpul asta daca intr-adevar vrei un tatuaj sa iti alegi un model cool.

daca iti faci ceva de genul sa imi trimiti si mie o poza :))

http://www.cooltattoo.net/......Tattoo.jpg

| TudyCFR a răspuns:

Cand iti faci un tatuaj distrugi munca lui Dumnezeu deoarece el ti-a dat acest chip si nu ai voie sa il distrugi si ii un foarte mare pacat. Dar parerea mea ii sa nu ti-l faci ca nu tea ajuta cu nimicwinking

| Forev3rAlone a răspuns:

Stii ce iti spun? Fa cum vrei!
Imi plac tatuajele, dar nu mi-as face unulwinking
Este corpul tau si decizia ta.Trebuie sa fii sigura.Nu stiu nimic despre piele, dar dcaa tu vrei unul, fa-l si gata!
Dar gandeste-te de doua ori inainte!winking