| anonimanonima a întrebat:

vreau sa-mi raspundeti la aceasta intrebare. e cam lunga povestea, dar dau FUNDA!: Eu am prieteni de la 1 an, mai ales cea mai buna prietena a mea a fost mereu langa mine, la fel si eu pentru ea.si au aparut uni noi; ea a inceput sa stea mai mult cu ei. s-a combinat si ea, de curand. ea e clasa a 7. tin mult la ea.au aparut pers noi in cartier.si eu am doar o fata cu care ma inteleg extrem de bine. ea nu se gandeste la prosti.nu vbeste deloc urat... ce sa fac? cu prieteni vechi?,, toti sau schimbat...si eu. dar ei m-au cam uitat.

Răspuns Câştigător
| ioana996 a răspuns:

Pai daca te-au uitat inseamna ca nu iti sun prieteni adevarati.Nu conteaza de la ce varsta ii cunosti adica puteati sa va nasteti si in aceeasi zi pentru ei tot la fel ar fi insemnat. Iar faptul ca prietena ta s-a combinat cu un baiat asta poate nu este asa de rau in plus toti avem la un moment dat nevoie de ajutor, adica cred ca este destul de mare incat sa se gandeasca si singura la consecintele unei relatiii care poate se destrama maine-pomaine.in continuare ai spus ca au venit niste copii noi in cartier si prietenii tai te-au uitat.eu ma gandesc ca poate nu te-au uitat, ma gandesc ca poate i-ai prins si intr-o faza proasta, poate aveau niste probleme in familie, sau la scoala sau poate nu stiu orice este posibil, dar iti spun un lucru din propria experienta oricat ai vrea sa uiti o persoana acest lucru nu poti face pentru ca iti raman amintirile, adica gandeste-te de ce ar vrea sa te uite? cand ati petrecut atat de mult timp impreuna, eu nu vad niciun motiv! Poate ar trebui sa le faci o surpriza de ex:ai putea sa suni pe fiecare dintre prieteni si sa le spui ca trebuie sa le comunici ceva fooarte urgent in acest weekend, si astfel iti vei reuni toata gasca, iar avand in vedere ca sunteti cei mai buni prieteni le vei putea spune ca iai chemat pentru ca te simti. abandonata, ca si cum nu te-ar mai baga in seama.Si astfel eu cred ca se va rezolva.Eu te-am dat un exemplu si sper ca te-am ajutat:*

1 răspuns:
| Insurgent a răspuns:

Pooi ar trebui sa fi atenta la 'anturajul' nou al pr tale, daca e unul prost...atnki s'ar putea sa o ia pe un drum gresitwinking e mai bine sa vb ca ea sh sa-i zici dk nu te mai baga atat in seama sh de astea, in fine continua sa fi alaturi de ea orice s-ar intampla, lucrurile pot reveni la normal!