| Meap a întrebat:

vreau sa slabesc dar parca mai mult ma ingras si nu inteleg de ce?!
De o saptamana am inceput sa fac sport mai serios....adica in fiecare seara fac vreo 30-40 abdomene, flotari, genoflexiuni..etc. si tin si un regim anume, PROBLEMA este ca merg la mare peste vreo saptamana doua, si as vrea macar putin sa-mi scada burta...
Ce ar trebui sa mai fac in plus? sad

7 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cu cat o sa te stresezi din cauza dietei,a faptului ca vrei sa slabesti,cu atat o sa pui pe tine kilograme!
Poate si dieta care o tii,nu este recomandata pentru tine,poate si modul cand si ce mananci,nu este cel bun. Poate arderile organismului tau,sunt mai lente si nu arzi ce mananci.
Ar trebui sa dai cateva detalii:ce si cand manaci, ce bei, cand faci sport si cand mananci, cat te odihnesti, daca esti o persoana iute sau calma.

| Satango a răspuns:

Buna!
Stiu o dieta care la inceput slabesti mult. Chiar 3 kg in 5 zile! Dar e din 4 etape si prima etapa in care slabesti 3 kg e de care iti vb. Dar trebuie sa o ti toata astfel risti sa pui mai mult pe langa ce ai pierdut. Se numeste DIETA DUKAN.
Bafta!

| pietrean a răspuns (pentru Satango):

Cred ca ai auzit cat de daunatoare organismului(ca sa ma exprim elegant) este diete Dukan. Sper sa nu o folosesti,deoarece organismul este facut sa aiba nevoie de toate vitaminele,mineralele, proteinele, glucidele, grasimile, zilnic, ca sa poata functiona cum trebuie.

| Satango a răspuns (pentru pietrean):

Ba da. O tin... de 6 zile.

| pietrean a răspuns (pentru Satango):

Imi cer scuze:postarea nu era pentru tine, ci pentru Meap.Totusi,poti sa te interesezi si tu, despre aceasta dieta, cat este de daunatoare organismului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Satango):

1. dieta dukan e periculoasa pentru sanatate ( au dat si la TV ) si era oarecum LOGIC ca e stupida
2. dietele sunt pentru cei incapabili sa slabeasca sanatos si isi merita toate problemele care apar dupa