| Nimeni20192018 a întrebat:

Bună! Vreau să stiu cum să urăsc sau macar sa uit un prieten, ideea e ca eu țin foarte mult la el, dar el își bate joc de mine. Cum să fac să îl urăsc si sa il uit. Menționez ca e singurul meu "prieten".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este greu. Si eu aveam niste prietene la fel, care si-au batut si ele joc de mine, ani de zile. Dupa ce nu am mai vorbit, de fiecare data cand ma uitam la ele sau pur si simplu le auzeam numele, imi aminteam de cat timp am petrecut impreuna, faceam tot feluri de petreceri de fete si ne distram si ceva din mine zicea,, Trebuia să ramai. Nu trebuia sa pleci." Si de multe ori am tins sa ma intorc la ele pentru ca ele erau singura optiune. Dar mi-am dat seama ca nu e ok, ca gandirea asta e exact ca a unei femei care, dupa ce e batuta de barba-su (au alcoolist violent) pana e bagata in spital la ATI, decide sa ramana cu el pentru ca,, toata lumea mai greseste". Exact asa procedam si eu. Nu toate greselile sunt iertabile. Iar in societatea asta de profitori si larve, cand esti prea bun si accepti prea multe, ajungi sa fii luat de prost. A fost greu sa accept asta, dar ele pur si simplu nu m-au vrut niciodata si nici n-o s-o faca. Daca ma intorc la ele, le fac rau si mie si lor. Pana la urma eu sunt eu si o sa raman doar cu persoanele cu care merita sa raman.
Incearca si tu sa gandesti la fel. Asta daca chiar esti sigur ca ăsta e lucrul corect de facut.

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Gaseste un altul.

| Nimeni20192018 explică (pentru aditimus):

Am încercat nu reușesc să îmi gasesc pe Nimeni, de cateva luni tot caut crying

| EllaAndreea1655 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Vrei sa fim noi prieteni?

| Nimeni20192018 explică (pentru EllaAndreea1655):

Eu da, dar nu știu nimic despre tine... nu știu nici din ce oraș esti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu urî niciodată pe nimeni. Îți afectează judecata.

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Nu permite nimenui sa isi bata joc de tine, ia atitudine si indeparteaza te, desi este greu. Nu trebuie neaparat sa il urasti, ura e un sentiment urat si trebuie sa incercam sa o diminuam deoardce aduce numai tristete in interiorul nostru. Il poti uita incepand prin a rupe orice, chiar orice legatura cu el, si bine inteles sa nu te mai gandesti la el. Incearca sa iti faci un prieten, dar alege l cu grija. Un prieten adevarat te va face sa uiti de dureri si te va face sa incredere si baza in cineva ce nu te v-a dejamagi

| Nimeni20192018 explică (pentru EllaAndreea1655):

Asa este. Oricum îmi este foarte greu.