| MayBeWill a întrebat:

Salut,sunt cam slab si as vrea sa ma pun macar 10 kg,cum sa procedez? Sa mananc mult am incercat,nu ma ingras deoarece asa mi-e metabolismul,deci vreau niste sfaturi,ce as putea sa iau? proteinele am inteles ca dauneaza la sanatate, deci astept pareri!

Răspuns Câştigător
| BlueByte a răspuns:

Proteinele nu periculoase pentru sanatate daca sunt luate cu ajutorul unui nutritionist.Nu iti recomand sa iei steroizi sau creatina.
Du-te la un medic nutritionist si acesta iti va calcula dozele de proteine si regimul alimentar special pentru corpul tau.Succes!

| cristif a răspuns (pentru BlueByte):

Da' creatina ce are?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, legume.

Dauneaza? Ok, atunci mananca DOAR FRUCTE + APA toata ziua, asta inseamna sa nu mananci proteine ( nici asta nu prea merge, ca au si fructele proteine, chiar daca au in cantitati foarte mici, tot au ).

Mai citeste, nu mai abera si apoi o sa primesti si raspunsuri bune

| robyD a răspuns:

Proteinele nu dauneaza sanatattii.Ai mancat, toata viata proteine pana acum. deci nu afecteaza cu nimic big grin

| Hades98 a răspuns (pentru robyD):

Una sunt proteinele depe net ce pot fi extrase din tot felul de "prostii" si alea ne-naturale alta e sa mananci natural = carne, oua, fructe, legume de casa. ( naturale!