| popescucarmen43 a întrebat:

Vreau si eu un sfat mai ales de la baietii de 18 ani.Am 16 ani( neimpliniti inca)si dau la liceu la seminar, sunt doua profiluri :ghid turistic si pastoral..ghid e pentru fete+baieti iar pastoral doar BAIETI care vor sa se faca preoti, etc.sa trecem la subiect si intrebarea e foarte serioasa asa ca vreau un raspuns cat se poate de serios! Am gasit pe Facebook un baiat de la seminaru unde ma duc eu.El trece a 12a, are 18 ani abia impliniti, imi place fizic de el si am mai auzit de la prietena mea care trece a 10 la seminar, ca e destul de de treaba, totusi mi e putin teama...nu stiu cum sa l abordez la liceu, cel mai probabil seminaristii vor veni sa cunoasca boboacele, daca ma va lua in râs daca sunt boboaca...cum sa l abordez in asa fel incat sa ne imprietenim, nu vreau sa rada de mine pentru ca sunt doar clasa a 9a. vreau sa vada ca chiar daxa sunt o boboaca sunt destul de prietenoasa..sa vada in mine o prietena, nu sa si bata joc ca sunt o boboaca.

2 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Nimieni nu isi bate joc de boboace. De obicei cei mai mare se duc sa vada boboacele ca sa le combine laughing Atrage-i atentia si nu fi ceea ce nu esti.

| EugenEB a răspuns (pentru MedionTcO):

Nu neeaprat exista fete mai mari care fac acest lucru, cel putin la fostul liceu unde am invatat eu asa se intampla.