| anonim_4396 a întrebat:

. vreau si eu un sfat straight face .vreau sa ma despart de pr si nu stiu cum sa-i spun . voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Eternitas a răspuns:

Frumos răspuns copiat de aici http://sfaturi.eva.ro/......78742.html dar nu-i nimic.

Deci, cred că ar fi bine să îi spui. Nu poţi să stai cu o persoană de care ai început să te saturi, să te ascunzi faţă de ea. Spune-i totul pe faţă! Curaj! Dacă te iubeşte, sigur va suferi, dar trebuie să lase timpul să treacă pentru ca rana să fie vindecată... Dacă o să îi spui tot ce simţi te vei elibera şi te vei simţi mai bine. Aşa ai totul pe conştiinţă şi nu ştii cum să faci. Deci tot ce trebuie să faci e să o spui direct dar nici în sensul în care să-l jigneşti... ci cu un vocabular decent. Baftă!

4 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna. Daca nu iubesti pe cineva lasa-l sa zboare caci chiar de sufera un pic e mai bine pentru el.Fii la fel de sincera si nu lasa lucrurile neclarificate. Va suferi mai putin daca afla de la tine si nu de la altcineva.Pastreaza secreta noua ta relatie, pentru un timp, macar pana fostul isi revine un pic.Va trebui totusi sa inteleaga. Incearca sa-i vorbesti cu calm si, ca lucrurile sa mearga mai bine, cere si ajutorul unui prieten de-al lui. poti sa faci ruptura si printr-un SMS sau un e-mail. E de ajuns. Si daca incepe sa se planga, fa-i o lista cu toate magariile pe care a trebuit sa i le suporti, pentru ca se va calma! E simplu,ai putea sa-i spui: "puiule imi pare rau dar nu mai este intre noi ce era inainte,nu vom mai fi doi indragostiti,fiecare cu drumul lui, te superi nu te superi nu exista cale de intoarcere, nu-mi cer iertare dar nici scuze caci nu am de ce". happy

| Eternitas a răspuns (pentru madyddd):

Frumos răspuns copiat de aici http://sfaturi.eva.ro/......78742.html dar nu-i nimic.

Deci, cred că ar fi bine să îi spui. Nu poţi să stai cu o persoană de care ai început să te saturi, să te ascunzi faţă de ea. Spune-i totul pe faţă! Curaj! Dacă te iubeşte, sigur va suferi, dar trebuie să lase timpul să treacă pentru ca rana să fie vindecată... Dacă o să îi spui tot ce simţi te vei elibera şi te vei simţi mai bine. Aşa ai totul pe conştiinţă şi nu ştii cum să faci. Deci tot ce trebuie să faci e să o spui direct dar nici în sensul în care să-l jigneşti... ci cu un vocabular decent. Baftă!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu-l mai baga in seamahappy

| BonneLess a răspuns:

Ar fi bine sa-i spui ca nu iti mai place de el si ca ar fi mai bine sa luati o pauza [ poate pentru totdeauna ]. Dar asta sa i`o spui in fata ci nu printr`un sms sau altfel...winking

| Neworder21 a răspuns:

Spune-i in fata.

e mai jignitor si mai urat fara sa-i spui nimic sa-l eviti, el doar nu stie nimic.