| Dariapm a întrebat:

Buna love struck. am nevoie sa ma ajutati cu ceva. Termin clasa a 8a si trebuie sa fac doua discursuri. Unul pentru profesoara de biologie si celalalt pentru profesoara de cultura civica. Va rog frumoslove struck dau fundita

Răspuns Câştigător
| MariaChrii a răspuns:

Profa de bio
buna ziua ma numesc... tocmai am terminat 8 ani de scoala dintre care 4 ani i-am petrecut alaturi de doamna prof de bio ...kre ne-a dezvaluit misterele vietii de la cel mai mic organism amiba pana la cel mai complex corpul uman si poate ca am suparat-o unneori incercand sa copiem pe la teste sau luand note mici sau poate chiulind dar stiu ca dansa ne-a iertat mereu si ne va mai iaerta inca o data pentru ca o parasim insa promityem ca va vom vizita si am vrea sa ne fgaceti si dvs o promisiune ca ve-ti continua ceea ce ati inceput cu noi ca veti continua sa indrumati minti tinere si zburdalnice de copii ca nu ve-ti renunta niciodata(si aici versi si tu o lacrima sau clipesti des sa ai ochii inlacrimati) oricat de greu va fi oricat de mult ve-ti avea de luptat pana cand ii ve-ti face sa realizeze ca trebuie sa invete pentru ei si sunt sigura ca ve-ti reusi sunt sigura ca nu ve-ti renunta asa cum nu a-ti renuntat la noi si de aceea va multumim

profa de cultura civica

ai acelasi inceput buna ziua ma numesc. tocmai am terminat cei 8 ani de scoala generala si tot nu imi vine sa vcred ca au trecut parca ar fi zburat dar totusi scoala este pentru a ne pregatii pentru viatapt a fi oameni mari, responsabili, cu capul pe umeri si pot spune ca am invatat asta datorita eforturilor uimitoare pe care doamna prof de cultura civica le-a depus de-a lungul anilor cand se lupta cu noi sa ne invete cum sa fim oameni si cum sa ne comportam in societete, care ne-a invat ca nu intoteauna viata este corecta si care a continuat ceea ce au inceput parintii nostri acasa cand spuneau ca ambalajul boboanei trebuie aruncat la cosul de gunoi si a terminat dansa aratandu-ne drepturile pe care le avem in societeate si pe care trebuie sa le respectam fata de oricine chair si fata de cei loviti de soarta, fara adapost etc pentru asta va multumim si continuati sa aratati copiilor ce inseamna societetea umana a sec 21

funda ca mi-am tocit degetele pe tastatura