| aleCsandrra a întrebat:

Bună love struck. Ce cărți imi recomandați? Dar să nu fie plictisitoare. Ceva ca twilight. sau de groază sau ceva palpitant. Dau fundăă happy!

Răspuns Câştigător
| Maya23_1133 a răspuns:

Iti spun ceva foarte interesant, horror happy
Stephen King- jumatatea intunecata
"Stephen King, unul dintre cei mai mari autori ai genului horror din lume, ofera si in acest roman o experienta pasionanta, care va tine cititorii cu sufletul la gura. Imposibil de lasat din mana, cartea continua aventurile eroului de-a lungul a sute de pagini, oferind pretioase si surprinzatoare detalii ale biografiei autorului, fiind bazata pe faptul real ca insusi King a publicat la inceput sub un alt nume."

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

1. Carte plictisitoare= pleonasm.
2. Incearca niste jocuri video, nu-ti va parea rau.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nicholas Sparks -Jurnalul unei iubiri
-Ultimul cantec
-O plimbare de neuitat

Sunt si filme dupa aceste carti :X

| Merilynne a răspuns:

Iti zic ce carti le'am citit si mi s-au parut super.Am citit si jurnalele vampirilor care mi-au placu, twilight (nu mai puteam lasa cartea din mana ), acum citesc micutele mincinoase, de la editura Leda.Am mai citit si de Paulo Coelho 11 minute.

| friday a răspuns:

De groaza: Cimitirul animalelor - Stephen King
Sobolanii - James Herbert
Daca vrei sa citesti ceva cu adevarat infricosator, poti citi Cronicile Wardstone. sunt mai multe carti, o colectie. Sa cauti pe Google sa vezi daca e pe gustul tau laughing.
Carti gen Twilight : Fascinatie - Melissa Marr.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Seria ''Fortele Raului Absolut'', ''Jurnalele Vampirilor'' ( este si serial), Ingerul Noptii, seria ''Sange Albastru'' si ''Instrumente mortale''.

| bebetho a răspuns:

Garantez că palpitante ar fi Codul lui Da Vinci şi Îngeri şi Demoni de Dan Brown.
Lectură plăcută!

| Vanilla_6505 a răspuns:

Daca nu e ceva pentru scola... incearca."Jurnalele Vampirilor" Sau mai sunt d`astea pentru fetehappy De ex... "Ieri Invizibila astazi o stea " Sau cartea fetelor :" Cum sa fi cea mai buna in toate" De asemenea de groaza " Zambeste si mori"
Sper sa te ajute happy Pupiceii:*>:d<

| Rain_1754 a răspuns:

Orice carte de-a Marchizului de Sade. Recomand Juliette. Sunt toate palpitante, putin de groaza, adica mult sadomasochism, "dragoste", sange. Gen Twilight, dar mai heavy.