| VanessaM a întrebat:

Am 15 ani iar de pasti vreau sa merg la matusa mea in Anglia. Pot merge cu avionul singura? Mama spune ca trebuie sa imi faca o procura la notar.Si pot merge numai cu buletinul sau am nevoie de pasaport? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Alexandra_7889 a răspuns:

Hey buna nu este adevarat nu iti trebuie insotitor eu am fost plecata la varsta de 13 ani jumate in America si nu am avut pe nimeni.Mama si tata mi-au facut procura la notar legalizata si asa am putut sa plec.Si am avut pasaportul meu nu cred ca in Anglia poti sa mergi cu buletinulthinking daca da cu atat mai bine. Si nu iti face probleme ca daca nu ai insotitor pentru ca nu faci escala gen...Romania -Anglia-America am dat un exemplu
sper sa te fi ajutat
O zi buna
take care:*

1 răspuns:
| AdiSR a răspuns:

Ai nevoie de însoţitor ca să poţi ieşi din ţară