| Mortish a întrebat:

am 17 ani si as vrea sa plec de acasa pentru ca m-am saturat de certuri, bătăi. Muncesc, as putea sa ma întrețin singur, as putea pleca fara ca parintii sa ma aducă acasa cu forța?

Răspuns Câştigător
| kikomojojojo a răspuns:

Nu ești major, deci ai munci fara carte de munca unde cred că sunt mai putini bani și mai ești și singur, gandeste că dacă te muti singur trebuie să plătești chirie întreținere și să ai și ce mânca, hai sa zicem că te-ai descurca intrând la dieta. La același lucru mă gândesc și eu dar eu am 18 ani, cred că te-ar putea lua acasă pentru că ești minor, ești sub custodia lor deci...le aparti, ceea ce e cam complicat mai ales că ești singur și să nu uiti că până la urmă o să faci 18 și tot la ei trebuie să bați ca să îți faci buletinul să poți munci cu carte de munca,e cam greu și complicatcrying( ar fi bine sa mai aștepti sa termini scoala, nu știu sigur dacă zic bine dar știu că e greu, și e greu și acasă, iar din păcate chiar te înțeleg? ai grija de tine și nu renunța, termina școala

| Mortish explică (pentru kikomojojojo):

Mulțumesc,sincer e greu acasa taică-meu e violent, chiar foarte
.O vrut sa se sinucidă Mno drame ...si nu mai rezist ai si tu grija, sa speram la un an mai bun

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu ai încă 18 ani nu prea poți să faci ce vrei tu.
Mai răbdă un an și după aia poți face ce vrei.

| kikomojojojo a răspuns:

Bună,ce mai faci, ești ok?