| nico_2357 a întrebat:

am si eu o intrebare...se furau copii dupa 1990?`mama mea a nascut un baiat si pe ea au drogato doctorii si i-au dat sa semneze niste foi si dupa aia i-au zis ca a murit baiatul dar la nastere a fost sanatos si plangea si dupa nastere nici nu i l-au aratat sau macar dupa ce o murit... e greu sa cred ca poate am un frate care nu stie ca are o sora. poate vi se pare neinteresanta povestea mea dar vreau o parere.

3 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Nico, copii sau furat dupa 1990 se fura si astazi si probabil se vor fura si in urmatorii 100 de ani, fiindca asa e traficu de carne vie, oamenii sunt nenorocititi.Ar fi trebuit sa il arate, mama ta sa verifice bine la spitalul unde a fost internata. Exista si posibilitatea ca ea sa fi recurs la un avort si copilul fiind deja in a 5, 6 luna era destul de dezvoltat, iar ea ti-a spus tie asta, e posibil. Cert e ca poti si tu mai tarziu sa verifici la spital chestia asta.

| Plague a răspuns:

Urata poveste, si chiar interesanta, dar des intalnita. Chiar sora mea (sau eu?) era sa fim inlocuiti la spital. Imediat dupa nastere m-au dus in alta sala, dar mama a retinut numarul de pe bratara care o primiseram (chiar nu mai stiu daca eu sau sor'mea). Si cand a ajuns asistenta a dat alt bebelus si mama mea s-a certat vreo ora cu ea ca e bebelusul gresit, pana a verificat si si-a recunoscut greseala (cu mare zarva si multi nervi). Dar asta a fost o greseala, ceea ce zici tu e trafic de carne vie, e rautate intentionata, e ilegala, inumana, si e grava! E o posibilitate, da, si ar trebui sa verifici. Du-te la spital, si daca cunosti vreun doctor mai nou sau pe cineva, cere-i sa iti arate documentul nasterii mamei tale din anul respectiv, si verifica ce scrie acolo ca s-a intamplat. Daca scrie altceva decat ca bebelusul e mort (de ex ca a fost abandonat si dat lui x sau y), atunci e clar trafic de carne vie, va puteti interesa, puteti da in judecata si legea va fi obligata sa va ajute sa va gasiti fiul/fratele. Multa bafta (e dreptul tau sa te interesezi, asa ca du-te si fa-o, cine stie, poate ati fost inselati). Domnul cu voi

| UPT a răspuns:

Sf. pur.