| babykiss a întrebat:

Intro zi am in ora de mate am aprins un chibrit in ora si 2 colegi m-au parat ca eu am fost si doamna diriginta a zis sa se ridice in picioare cine este vinovatul, unii au zis ca eu sunt iar un coleg cu fostul prieten a zis ca nu am fost eu.doamna diriginta a zis ca vorbim saptamana viitoare la diriginetie. spuneti-mi va rog cum sa ma scot sau sa zic? ca a zis doamna diriginta ca daca nu se ridica nimeni in picioare scade nota la purtare la toata clasa.imi poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| Scliparici a răspuns:

Pai nu cred ca are ce sa iti faca...adica poate te va certa putin si atat, dar daca nu te ridici singur in picioare si chiar va scadea meadia tuturor celor din clasa, asa cum spui tu, iti dai seama ca toti iti vor sari in cap si nu e bine sa te certi cu colegii numai pentru atata lucru, cel mai bine daca intreaba diriginta spui ca tu ai fost si ca nu se va mai intampla si nu cred ca iti va face ceva.
Baftawinking

4 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Nu are motiv sa-ti faca ceva. Decat sa intre la suspiciuni cum ca fumezi sau treburi. Da ce-i asa grav daca aprinzi un chibrit?

| dreamgirl94 a răspuns:

Te ridici ii spui ca tu ai fost..ca l-ai aprins ca aveai o ata pe pantalon sau pe bluza si ca nu te ai gandit ca i ai putea deranja si ca ti pare rau.greseala recunoscuta e pe jumate iertata

| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

Da simplu te duci dar trebuie sa ai fata aia de vinovat care ii pare rau si ii spui : imi cer scuze ca am aprins chibtitu in clasa si nu o se mai intample nici o data;-) cel mai simplu eu asa am capat de a 4 nota big grin care isemna detenzie pentru 2 saptamani sau supensie o saptamana adica repetent

| babykiss explică:

Multumesccc mult de sfaturi