| anonima50 a întrebat:

Buna ziua dragilor.In februarie urmeaza aniversarea iubitului meu implineste 26 de ani, as mai avea cam o luna la dispozitie sa-i cumpar un cadou insa nu prea stiu ce sa-i iau. Puteti sa ma ajutati cu cateva pareri? Va multumesc

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Eu zic să-i iei ceva de îmbrăcat sau încălţat..sigur i-ar fi de folos. Totuşi, are o vârstă.
Îi poţi pregăti o cină romantică, îl poţi duce într-un loc unde să vă simţiţi foarte bine. O farsă n-ar strica. Ai putea opri curentul, iar după să vină nişte prieteni sau apropiaţi, iar tu cu un tort în mână şi un mic cadou sa-i spui că a fost o farsă. Poţi pune pe cineva să-l lege sau să-l sperie.
Îi poţi personaliza nişte chiloţi (dar acum depinde de vârsta ta) pe care poţi scrie: Rezervat şi tot felul de lucruri d-astea.
Îi poţi lua lucruri bărbăteşti de care stii că ar putea avea nevoie (gen aparat de ras sau nu ştiu, doar ţi-am dat un exemplu).
Îi poţi personaliza ceva de aici, dacă este genul https://www.facebook.com/cadourisipersonalizari?fref=ts
Nu ştiu ce să mai zic. sper că ţi-am dat măcar o mică idee.
La mulţi ani!

| TanteMarianne a răspuns:

Pai fai un cadou special... din inima!
uite o lista :
1. O sticlă de vin care este din acelaşi an cu dînsul.

2. O fotografie mare pusă într-o ramă sau un colaj de imagini.

3. Un joc erotic.

4. Ţigări electronice.

5. Set de păhare imprimate cu fotografia lui şi cu un text.

6. Fanilor de fotbal - orice lucru cu simbolul echipei lui preferate.

7. Un şorț sexy cu o fată frumoasă.

8. O noapte romantică în hotel.

9. Navigator.

10. Antiradar.

11. Abonament anual la revista preferată.

12. Fotosesiune pentru doi.

13. Paintball cu laser.

14. Lucruri necesare pentru pescar (vînzătorul magazinului o să vă consulte).

15. O colecţie a filmelor preferate.

16. Un pulover împletit de tine.

17. O seară cu jocuri de rol (tu să fii în costum de asistentă medicală, ospătar, etc).

18. Instrumente de lucru.

19. Bilete la patinoar.

20. O cutie de dulciuri.

21. Husă pentru permisul de conducere în stilul "Decoupage".

22. Poezia ta pusă în ramă.

23. Elicopter cu telecomandă.

24. Certificat pentru karting.

25. Sărituri pe Jolly Jumper pentru doi.

26. Un masaj de relaxare.

27. Master class de tir cu arcul.

28. O invitaţie la muzeul de mașini retro.

29. Excursie la Aqua-parc.

30. Master-class la conducerea motocicletei.

31. O săritură cu paraşuta.

32. Scufundare cu acvalangul în piscină.

33. Windsurfing.

34. Segway pentru doi.

35. Zbor cu parapanta.

36. Master class la aruncarea cuțitului.

37. Zbor în doi cu motoparaplanul.

38. O excursie de noapte în doi pe acoperişuri.

39. Jocul dea Mafia cu prietenii.

40. Masă auto.

41. Darts.

42. E-book.

43. Confecţionarea ceasului cu simbolurile omagiatului.

44. Suport exclusiv pentru frigarui.

45. Set pentru vin.

46. O husă pentru scaunul auto cu încălzire şi masaj.

47. Șurubelniță.

48. Aspirator pentru masină.

49. Curea originală din piele.

50. Spalatorie auto.

51. Aerograf pe mașină.

52. Premium Collection a muzicii preferate.

53. Roţi pentru masină (puțini vor spune că este necesar).

54. Certificat pentru o spalătorie auto.

55. Un obiect cu inscripţie valoroasă.

56. O husă interesantă pentru cărţi de vizită.

57. Certificat pentru atracţioane.

58. Un pistol pneumatic.

59. Scooter.

60. Butoni de aur.

61. Jocul "Monopoly".

62. Servietă din piele.

63. Ceas elvețian.

64. O mașină cu cutie de viteză manuală.

65. Un asortiment la magazinul «Старый солдат»

66. Un cuțit de colecţie.

67. Un Hip Flask.

68. Tur romantic pentru doi.

69. Bilete la fotbal

70. Colectie de cuțite elvețiene.

71. Chiloţi bordaţi de tine.

72. Un zbor cu elicopterul.

73. Telescop.

74. Bicicletă de munte.

75. Cravată.

76. Set de manichiură.

77. Scaun de birou.

78. Odihnă în doi pe parcursul unei zile.

79. Un album foto din piele.

80. Pipă.

81. Narghilea.

82. O stea numită în cinstea lui.

83. Un portret.

84. Ac de cravată.

85. O barcă de cauciuc.

86. Accesorii pentru calculator.

87. O puşculiţă originală.

88. Un certificat în magazinul de sport.

89. Bilete la "Zenit".

90. Ochelari de designer.

91. Tatuaj.

92. O manivelă la comandă cu imprimare pe partea de sus.

93. Un medalion cu numele tău.

94. Flash Card într-un pachet elegant.

95. Termos pentru pescuit.

96. Husă pentru pescar.

97. Invitaţie la un bar de striptease.

98. Cadouri din magazinele Sex-shop.

99. Lumînări aromate pentru relaxare.

100. O inimă făcut de tine.

+ la sfarsitul zilei faceti S si o sa fie super multumit.

apropo daca e zodia varsator ca mine si putea sa-i dai :
Articole pentru computer, electrocasnice, aparat foto, album foto, camera video, bilete la film, articole pentru masina, horoscop personal, carti SF, carti sau cursuri de yoga, articole naturiste, articole cu tenta spirituala, walkman, telefon, aparatura audio-video, casti audio, telefon, microfon, reportofon, casetofon, software, cd-uri, articole pentru computer, birotica, televizor, aparat de radio, telescop, atlas astronomic, vestimentatie hippie sau non-conformista, abonament pentru internet, bilete de calatorie in strainatate, bilet de avion, bilet de tren, invitatie la un restaurant ultra-modern, sosete, jambiere, ciorapi fini, parfumuri aerisite, lejere, fresh, articole artificiale, sintetice, articole de incaltaminte, clopotei, muzica moderna, ritmata sau electronica, obiecte neobisnuite, vestimentatie in nuante de bleu, indigo, violet, galben deschis, obiecte din plumb, articole ce reprezinta pasari, insecte, betisoare, parfumuri sau esente de levantica, mir, pin, violeta, bijuterii sau obiecte din metalul.

daca e deja pesti ca mami si putea sa-i dai :
Incaltaminte, articole pentru baie, costum de baie, prosop, halat de baie, cosmetice de baie, articole de scufundare sau de inot, articole de pescuit, carti de poezie, articole cu tenta religioasa (icoane, cruciulite, carti de rugaciuni), aparat foto, album foto, picturi, tablouri, vacante la mare, muzica romantica, lenta, de meditatie, de relaxare, cutii cu lacat sau inchizatori, papuci de casa, pijama, pat, canapea, articole pentru pat (asternuturi, plapuma etc), bauturi fine, pahare sau recipiente pentru lichide (vaze), parfumuri, instrumente muzicale, aparatura muzicala, casete, cd-uri, flori, parfumuri misterioase, romantice, marine, talismane sau amulete norocoase, carti de povesti, invitatie la un restaurant in afara orasului, intim, retras sau cu specific marin, vestimentatie in nuante de bleu deschis, bleumarin, violet, vernil, obiecte din cositor, obiecte ce reprezinta pesti, scoici, mamifere acvatice, pasari de apa, pisici, broaste, lebede, broaste testoase, ursi, delfini, foci, pesti, betisoare, parfumuri sau esente de aloe, mar, gardenii, lamai, liliac, crin, trandafir, nufar, plante de apa, opium, canabis, bijuterii sau obiecte din metalul.

la multi aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! big grin