| ValentinaMh27 a întrebat:

Am dat bacul la romana si am avut in lucrare o litera "S" mare care nu semana cu celelalte litere "S" din lucrare, era mai ondulat si mai stramb deoarece mi-a tremurat mana si imi e frica sa nu se considere semn. Am intrebat supraveghetorii si au zis ca nu e nicio problema. Aveti idee daca o sa mi se anuleze o intreaga lucrare pentru asta?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Deja e a 100a întrebare tâmpită pe subiectul asta.
Nu orice e considerat semn, mai terminați cu prostiile și cu panica asta stupida

| ReZiSTorr a răspuns:

Si eu am dat bacul si am avut greseli si doar am tras peste.Atat.Pentru atat nu se anuleaza lucrarea, trebuie sa fie ceva grav

| claudiad a răspuns:

Mor cand vad intrebari de genu. Cine va sperie in halul asta? Nu se va anula niciodata o lucrare de bac pentru asemenea prostie. Semn inseamna sa iti scrii numele altfel (invers- prenume nume) sau sa pui stelute sau inimi sau mai stiu eu ce, nu sta nimeni sa analizeze forma literelor tale din lucrare. Ei se uita pe ea, putin ii pasa cuiva cum ai scris, daca ai scris la inceput frumos apoi urat, daca mai ai cerneala-n stilou, daca ai taiat vreun cuvant. Nu va mai stresati atata cu bacu asta ca e o gluma. Plin TPU-ul de copii stresati de bac. Linistiti-va ca veti lua probabil o nota mai mare decat va asteptati.

| aXy99 a răspuns (pentru claudiad):

Ii sperie profesorii, sunt nebuni. Iti zic ca orice faci se considera semn, ajungi sa iti fie frica sa nu faci ceva gresit fara sa iti dai seama si sa ti se anuleze lucrarea, in loc sa stai cu grija daca pica ce ai invatat rolling on the floor

| vlurp a răspuns:

Nu fii agitata! Nu se va intampla nimic. Cat timp seamana cu un S e bine