| razboinicu2016 a întrebat:

Am si eu o problema. Dupa cum probabil stiti azi s-au dat simularile la matematica.Eu am scris cele 4 pagini primite si am mai cerut o foaie de examen.Am facut ex si am ajuns la ultimul subiectul 3 exercitiul 2 ultimul sub punct.Pe desenul meu apareau prea multe detalii, asa ca am luat ciorna si am tras o line verticala pentru a face diferenta intre exerciti si am facut alt desen cu creionul.Am notat cu pixul linile si dupa m-am tot gandit
In final fazand ca nu reusesc m-am pregatit sa plec.Cand imi strangeam foile am fazut ca desenul pe care credeam ca-l facusem pe ciorna era pe prima parte a foi cu examenul.
Am predat foaia, iar doamna a hasurat ca si cum ar fi alb, dar a zis ca se poate considera semn.Acum intrebarea

Am sanse sa iau mi-se anuleze lucrarea deoarece acela ar fi semn?

Va rog sa raspundeti doar daca sunteti in cunostinta de cauza, nu vreau pareri, vreau un rasp. Daca se poate sa-l dea un profesor sau cineva care a avut aceeasi problema cu atat mai bine.

Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E simulare, nu iti anuleaza nimeni nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru asta NU ţi se anulează lucrarea, stai liniştit ( e doar o "amărâtă" de Simulare )!

Dar, la Evaluarea Naţională ţi se poate anula lucrarea, putând fi considerat semn distinctiv sad

Toate cele bune.

| razboinicu2016 explică:

1. Linia a fost trasa. 2.Nu e chiar asa profa a zis ca va fi corectata de o comisie, care le poate si anula.

| SugarChocolate a răspuns:

Stai calm ca nu iti anuleaza nimeni nimic.Este doar o simulare si nu se trece in catalog, oricum pe viitor trebuie sa ai grija.

| amour123 a răspuns:

Buna!
Data viitoare fi mai atenta! Aceasta era doar o simulare, profesorul de la clasa o sa iti atraga atentia pentru ceea ce ai facut, ca sa nu mai faci si data viitoare, dar nu ti se va anula lucrarea.
O zi buna si succes la scoala!

| LaryIssa a răspuns:

Depinde de profesor, daca este sau nu mai indulgent, puteai sa tragi cu o linie, sau sa ceri alta foaie. Se poate si nu se poate sa iti anuleze lucrarea, depinde de cine o corecteaza. Bafta!