| Deleb a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am o intrebare legata de silueta, mai exact am nevoie de cateva sfaturi sau pareri legate de asta.
In primul rand, problema mea este ca am nevoie sa dau din solduri jos mai exact cam toata zona buricului. Cateva sugestii, cum ar trebui sa incep? Sa imi caut o sala de fitness si sa fac abonament la ea?(una buna daca stiti, in Bucuresti) cei de acolo imi pot recomanda o dieta corespunzatoare pentru ce program voi avea? sau trebuie sa merg la un nutritionist pentru asta?
As dori cateva sfaturi cum sa incep, mentionez ca am 19 ani.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| YessWey a răspuns:

Pe langa exercitiile fizice si alimentatia sanatoasa, foarte important este combinatia intre alimente.
De ex: nu combina niciodata carnea cu cartofii deoarece si cartofii contin proteine. Combina intotdeauna proteinele(in portii normale) cu salate. Iar dimineata mananca doar fructe si cina nu mai tarziu de ora 7.
Aceasta ati va curata organismul si va inlatura grasimea.
Succes!

| Deleb explică (pentru YessWey):

Foarte bun sfat, insa eu am o problema. Sunt la lucru de pana la 10-11 seara si nu pot lua masa aici, sau cel putin o masa normala. Ce as putea manca ok la munca?

| YessWey a răspuns (pentru Deleb):

Biscuiti sarati, covrigei, un fruct sau o leguma proaspata.
Sau poti sa-ti faci un smoothie din legume sau fructe.

| Deleb explică (pentru YessWey):

Multumesc de sfaturi. Eu am reusit sa dau 2kg jos intr o luna, dar problema este ca desi le dau, nu se observa prea mult si chiar vreau sa scap de acumularile alea de acolo.