| Ushhher a întrebat:

Buna ziua TPU. Ma confrunt cu o problema grava: transpiratul excesiv. Sincer, sunt un pic mai grasut. La 1, 70 am 65 de kg. Dar on clasa avem un copil mult mai gras si nu transpira deloc. Cum eu sunt in clasa 8, trebuie sa port camasi si nu stiu cum sa fac sa nu transpir, va rog TPU, ajutati-ma, am o mare povara, plus ca am si prietena si cand ma vede transpirat, nu mai vrea sa ma vada si am nevoie de mare ajutor. Ce metode stiti de prevenirea transpiratiilor, mentionez folosesc deodorant si antiperspirant dar transpir mai tare, va rog mult ajutati-macrying(((
Ma scuzati daca am gresit categoria dar cred ca se incadreaza in aceasta

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctorul de familie. Asta e chestie hormonala nu se rezolva aici si nici cu antiperspirante.

| Ushhher explică (pentru Salontanul):

Si cam in ce consta, o injectie sau ceva?

| Salontanul a răspuns (pentru Ushhher):

Habar n-am. Nu prea se mai fac injectii. Iti va da un tratament oral (tablete). Un regim alimentar, etc.

| rihanna7865 a răspuns:

Incearca dupa ce faci baie sau dus sa te dai la sub brat sau in zonele in care mai transpiri cu bicarbonat de sodiu amestecat cu apa. eu am incercat si am scapat de aceasta problema. acuma depinde de fiecare. daca nu merge eu zic ca mai bine mergi la un endocrinolog. bafta :*