| Țușcă a întrebat:

Bunaa...inca nu mi-a venit prima menstruatie si am auzit ca inainte de ea apar dureri se spate,cap si sub burta,si eu le am pe toate si vreau ca aflu daca e adevarat,chiar si alte dureri,stari emotionale, etc..nu vreau sa aflu raspunsuri de pe net,vreau raspunsuri din propria experienta(de la fete)laughing)

app nu am mentionat de secretia vaginala, nu stiu exact de cat timp dar de mai mult de 6 luni

6 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Sincer eu nu am simtit nimic, mi-a venit pur si simplu. Daca ai citit ca astea ar fi simptomele e posibil, dar nu sunt la fel la toatele fetele.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,ai auzit bine!
Durerile de spate, de burta sunt semne ca in curand o sa-ti vina ciclul.
In corpul tau se produc anumite schimbari, dar nu e nimic grav.
Doar sa ai grija de tine!

| Țușcă explică (pentru NoSmile):

Si ai avea idee in cat timp cu aproximatie poate aparea?

| NoSmile a răspuns (pentru Țușcă):

Nu am de unde sa stiu exact.
In orice caz, peste cateva zile.
Depinde de organism.
Pe mine nu m-a durut nimic inainte sa-mi vina prima oara, doar ca tot gaseam pe lenjeria intima, un lichid alb!
In primii 2-3 ani de ciclu nu am avut dureri!
Nu te speria!
Oricum, cel putin in primul an iti va curge foarte putin.

| criiele a răspuns:

Sa te astepti la orice fiindca pe unele fete le doare capul, spatele etc.depinde de organism.s-ar putea sa-ti vina in orice moment

| denidulcik a răspuns:

De obicei pe mine ma doare burta foarte rau cu vreo 12 ore cu aproximatie inainte sa imi vina(asa s-a intamplat si prima oara) si de asemenea am dureri de cap destul de pronuntate
luand in calcul ceea ca ai zis cu secretia, inseamna ca nu mai dureaza mult pana o sa iti vina..asa ca fii precauta