| SarahJJ a întrebat:

Bunaa.Marti mi-am facut un pierce in cartilajul urechii si azi dupa ce mi-am scos cercelul de abia am reusit sa mi-l pun inapoi.Acum urechia mie rosie si umflata, infectata si mi-am scos cercelul.Ce ar trebui sa fac? Pana maine mi se va inchide gaura? Ar trebui sa mi-l pun inapoi acum? Multumesc mult de ajutor, chiar am nevoiehappy

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Dezinfecteaza locul cu alcool sanitar si ai grija ca gaura de poate inchide, baga in capat de scobitoare in gaura[pentru a nu se inchide]

| RetardedRacoons a răspuns (pentru mona):

Esti dasteapta rau, alcoolul sanitar coace si nu se da niciodata cu el pe rana deschisa.
Spala-te bine cu apa si sapun, pune cercelul inapoi daca e din otel inoxidabil, daca e din alt material de rahat nu-l pune ca mai rau faci. Si nu mai freca atata locul, o sa faci un pic de febra dar trece in 2 3 zile.

| mona a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Informeaza-te inainte de a comenta

| RetardedRacoons a răspuns (pentru mona):

Cum te-ai informat tu?