| ClaudiaMaria114 a întrebat:

Bunăă TPU! Mă ajutați vă rog cu ceva? Tatăl meu are un verișor (deci sunt verișori). Ce e verișorul lui tata pentru mine?! Știu că e Rudă cu mine! Vă rog, spuneți-mi, dau FUNDIȚĂ cel care știe

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mama/tatal lui e sora/frate cu mama/tatal tatalui tau inseamna ca sunt verisori de gradul I, iar acela e verisor cu tine de gradul II. Sper ca ai inteles.

1 răspuns:
| Laughin4now a răspuns:

Eu cred că verişorul tatălui ţi-e unchi. Adică eu aşa îi consider pe verişorii alor mei: unchi şi mătuşi.