| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

alz. fundita
sunt foarte suparata de vreo o luna, de fapt mai mult.vad ca printi mei numai au pic de respect fata de mine, ma cearta intr'una imi zice sa nu fac aia desi este bine, tipa, da in mine, vad ca aproape numai tine la mine, la fratele meu tine.Nu ma lasa un pic in oras zice sa vin repede acasa ca o incurc.Eee,nu o cred si mai stau in oras.Cand ajung acasa am cearta cearta, si ma face in toate felurile, imi zice ca o patesc rau daca mai ies[iauzi.], nu ma lasa sa stau cu prietenele mele pentru ca sunt curve[nu-i adevarat], m-am saturat vreau sa mor, toti ma critica isi bat joc, si prietenele mele cand le spn ca ma omor zice una dintre ele ca vrea si ea, nimic mai mult eu credeam ca zic ele sa nu fac asa ceva. Dar numai vreau numai pot, nu stiu ce sa fac, ma roade gandul ca parintii mei ma uita. S'au si gandit sa faca alt copil[le'am spus ca nu vreau]. Ce sa fac? M'am saturat sa plang mereu.
Si inca ceva, stiti inxecticidul acela care omoara insectele? Gandaci, mustele, paianjenii[etc]?
Se poate sa mori de la el? Eu am luat un pic si nu am patit nimic.Am uitat sa mentionez ca eu pun dragoste, sunt sufletista, si daca cineva plange plang si eu.Sunt foarte pasnica si nu fac rau nimanui.

Răspuns Câştigător
| mihai_2762 a răspuns:

Nu ai de ce sa te omori crede-ma sunt atat de multe de facut pe lumea asta crede-ma pe cuvant nu te mai gandi sa te omori. Si apropo sprayul ala care zici tu ca omoara gandacii si chestii din astea ala nici pe aia nu ii omoara si vrei sa te omoare pe tine sa fim seriosi. Eu zci sa te gandesti serios ca esti tanara si ca nu trebuie sa te omori din cauza asta nu are rost sincer sa faci pasul asta. Esti tanara poti face multe cu viata ta. Nu te omora si stii de ce zic asta pentru ca cineva inca are nevoie de tine crede-ma pe cuvant cineva te iubeste acolo undeva si eu zic ca daca il vei cauta il vei gasi. Deci mai gandeste la ce ti-am scris si sper din tot sufletul sa nu mai vrei sa te omori. Iti urez tot binele din lume, mult noroc si din tot sufletul meu sper sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca mult de tot pentru ca pun pariu ca meriti asta. Succes!

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

``esti foarte pasnica si nu faci rau nimanui``
daca tot esti asa pasnica de ce vrei scumpa mea sa iti faci rau singura? parintii tai au viata lor, e treaba lor daca mai vor un copil sau nu, nu te mai consuma atata, ase viata asta grea, daca de-acum vrei sa mori.
da-o incolo de treaba, ceDoamne iarta-ma v-a apucat pe toti cu moartea? tu vrei sa te omori cu insecticid draci maci!
viata e frumoasa, nu ai avut timp sa realizezi chestia asta(nu ca eu as fi avut), dar cel putin realizez, toti avem problemele noastre, momente in care simti ca nu mai poti, ca toate relele au dat peste tine.gandeste-te ca sunt oameni care au probleme adevarate, si lupta in continuare... iar tu vrei a iti bati joc de viata ta? de ce? pentru ce? nu o sa stai cu parintii toata viata, nu ei o sa ti-o controleze ci tu insuti, dar nu de-acum, ei te iubesc, fi sigura de asta, nu exista parinte care sa nu isi iubeasca copilul, crede-ma si eu am avut o gramada de probleme cu taicameo, dar realizez acolo undeva ca ma iubeste, doar el cu mama m-au facut.
iti vor binele, dar poate nu isi dau seama ca te ranesc.
Iti spun un lucru:sa nu iti mai treaca ganduri eronate prin capusor, ca moartea si alte prostii, ai toata viata inainte, o sa cunosti o gramada de prieteni falsi, o sa suporti dezamagiri si infrangeri dar nu trebuie sa cedezi.

| Kovacs06maria a răspuns:

Te inteleg. si imi dau seama foarte bine prin ce treci. E chiar incredibil ca te,, dezmembreaza,, in felul acesta si te compara.Chestia e ca totul trebuie sa fi pornit de undeva... dupa o anumita intamplare.SI ce trebuie sa faci ca sa fie bine. e sa incerci sa porti o conversatie cu toti ceilalti membrii ai familiei.si sa fii calma, sa nu sari in sus cand iti vor spune ceva ce nu iti convinge ca nu vei face decat sa inrautatesti situatia.Si spune-le ca sa inceteze a te mai face in tot felul si sa dea in tine ca esti copilul lor, si o data si ei au fost la varsta ta si trebuie sa stie cum e atunci cand nu li se face pe plac. Iar tu, mai bine incearca sa le castigi increderea, vino acasa chiar inainte cu vreo 10 min. pentru a observa ca esti cuminte si foarte ok, si ca nu meriti ceea ce ei iti fac.
Si parerea mea in legatura cu sinucisu...credema,e o vointa de moment care e cauzata de acea ura care iti e transmisa chiar de proprii parinti...mai bine gandeste ca faci 18 ani si pe urma esti cu picioarele pe pamant, iti iei bacu mai o sluja banoasa si ai viata ta.
Nu are rost sa ti'o pierzi toata dintr'o prostie.
Daca vrei sa mai vorbim si sa ai si o parere din partea mea...sa sti ca poti avea incredere in mine, si te voi ajuta oricand (id: iubareata94)
Ai grija de tine.SI nu face tampenia de a inchide ochii pentru totdeauna:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wa...impusca-te ba!

| Aliinas a răspuns:

Hiiesmug
nu stiu cum sa incep si la mine era ceva asemanator da era vorba de divort nu ca dadeau in mine si chestii:<
am facut si eu asa[ceva de genu']mi-am anuntat prietenele[mentionez ca eu eram din bacau-m-am mutat in iasi[mi-am anuntat prietenele din bacau]]:

| Aliinas a răspuns:

Scz raspunsul nu e in intregime:<
tehnical problemlaughing
nu mai tin minte raspunsullaughing
far bafta in continuaresad