| branzasnurr a întrebat:

Cainelui meu ii cade parul cum sa il opresc?

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Câinii, mereu, înainte de iarnă năpârlesc. Este ceva normal. Să nu îţi faci griji.
Baftă!

6 răspunsuri:
| Helper004 a răspuns:

Depinde ce caine e. De exemplu, Bichonii Matese nu naparlesc nici o data si daca ai Bichon Maltese sarputea sa aiba o boala, dar daca ai alt caine sarputea sa naparleasca happy

| branzasnurr explică (pentru Helper004):

Mersi dar am un pechinez si i s-a oprit caderea parului

| diulia a răspuns:

Este normal
happy

| ISQ a răspuns:

Man
sunt 2 solutii si nu stiu care e corecta : tu ar trebui sa stii care e corecta : deci : din urmatoarele
1) Naparleste si asta e ceva normal! adica i cade parul u trebuie sa aspiri prin casa ca oricum i creste la loc!
2)are vreo boala de caini care face sa cada blana de pe el!

| dan3nd a răspuns:

Buna, probabil naparleste sau are o boala daca ti le el iti recomand sa il duci la un specialist! (Vorbim prin PM m-ar interesa rasa, varsta etc.)