| Anormala2001 a întrebat:

Sal tuturor. Am nevoie de parerea voastra. Sunt cu un baiat de 3 luni. dar de ceva timp imi cere sa ma schimb? Eu ce ar trebui sa cred sau ce ar trebui sa fac mai departe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l incolo! Baieti sunt! Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti fara sa te schimbi. De ce ar trebui sa te schimbi pentru un baiat? Fii tu! Baiatul care te iubeste nu va incerca sa schimbe nimic la tinewinking

13 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Inseamna ca nu e baiatul potrivit pentru tine. Pastreaza "copilul din tine" pentru cine vede frumusetea lui. Daca tu crezi ca nu gresesti fiind copilaroasa, inseamna ca nu i-ai gresit cu nimic. El ar trebui sa se schimbe, sa se dea dupa tine.

| AndyLavy a răspuns:

Sa iti gasesti altul caruia sa ii placa felul tau de a fi.

| Blamely a răspuns:

Dacă vrea să te schimbe nu te iubește așa cum ești. Tu decizi dacă vrei să scapi de el sau să fi păpușa lui barbie pe care o modelează cum vrea.

| RedDeath a răspuns:

Ar trebui sa iei un pantof si sa ii tagi una peste cap, si poate si mai jos big grin si apoi sa il lasi in plata Domnului.
Daca e iubitul tau, ii place de tine cum esti si ce reprezinti, daca vrea sa te schimbe, sa te schimbe atunci cu alta! Dar tu ii dai prima papucii, in cap! devil

| NoRegretsxx a răspuns:

I'auzi..cine te place, te place asa cum esti? In ce univers? Ala roz cu unicorni poate. Si sa zicem ca o face..pt cat timp poate el "sa te placa. asa cum esti"?
Si tu.te' a dus la produs? Ti'a pus tigara'n bot? Te' a obligat sa-ti bagi in vena? Te' a trimis la furat?
NU! Deci nu iti vrea raul.
Vrea doar sa nu te mai comporti ca o copila talamba ca din alea gaseste el peste tot. Vrea sa fii mai serioasa, mai cerebrală, nu cu unicorni si curcubee in cap. Poate are intentii serioase cu tine si incearca sa te aduca cu picioarele pe pamant.
Poate vrea sa aiba pe cineva alaturi cu care sa aiba ce vorbi, sa aiba cu cine sa se sfatuiasca nu sa rada si sa glumeasca din orice.
Daca nu esti tu e alta si gata. Depinde de tine cat te intereseaza de persoana lui si nevoile lui nu numai de tine si nevoile tale.

| madisong a răspuns:

Depinde ce iti cere sa schimbi. Daca e de ordin fizic, cred ca nu te place.dar daca iti cere sa te schimbi ca persoana, e si mai rau. Poti sa detaliezi sau macar sa dai un indiciu despre ce iti cere sa schimbi?

| Anormala2001 explică (pentru madisong):

Imi cere sa ma schimb moral... adica imi spune sa nu mai fiu copilaroasa. dar asa e felul meu.imi place sa rad....sa glumesc. iar lui nu iii plac aceste chesti. ce sa fac?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Da bine, e si normal. Ca daca as fi baiat si as auzi-o pe iubita mea vorbind urat, normal ca i-as spune sa-si echilibreze vocabularul si sa vorbeasca mai frumos.
Dar aici era vorba de comportament, ca e fata copilaroasa. Asta chiar nu cred ca ar trebui schimbat la o fata, pana la varsta de 18-19 ani...bine, e copilaroasa, dar cand vine vorba de ceva serios, esti serios.
Si eu am 18 ani si sunt foarte copilaroasa, dar daca estebsa discut ceva serios cu iubitul meu, suntem amandoi seriosi si nu ne copilarim, e si normalhappy

| TeckTonik997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh na. daca il iubesti faci si tu ceva pentru el. acum depinde ce iti cere, de ex. sa nu mai intarzii, sa iesi cu el mai des, sa vorbesti mai mult/putin, sa te tunzi un pic altfel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Da bine, asa este. Dar eu ziceam despre ce a zis fata, sa se schimbe ca e copilaroasa. Nu, este o prostie, parerea mea thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anormala2001):

Da-l incolo! Baieti sunt! Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti fara sa te schimbi. De ce ar trebui sa te schimbi pentru un baiat? Fii tu! Baiatul care te iubeste nu va incerca sa schimbe nimic la tinewinking

| madisong a răspuns:

Mda,nu pare foarte indragostit daca iti cere asemenea lucruri.Eu zic sa ii spui ca asa esti tu, pana la urma nu poti sa fii adulta la varsta ta.Stiu prin ce treci si e dureros dar sfatul meu este sa pui punct inainte sa se creeze o rutina de care sa nu vrei sa scapi.