| barbyr0z.ex.fantadelamaye a întrebat:

Dupa parerea voastra prietenia se naste cel mai des intre fete sau baieti? de ce? [nu vreau raspunsury `ntre fata &baiat sau ca nu exysta pr adevarata]:*mersi >multbig grin

11 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Eu stiu fete si baieti care aveau cel mai bun prieten un caine. Ti se pare normal? raised eyebrows
Mie da, pentru ca de multe ori oamenii in postura de prieteni te dezamageesc de 1000000000000 de ori mai mult decat ar putea sa o faca un animal.
Prietenii adevarati nu mai existá. Am spus-o si o mai spun de cate ori am ocazia.

| hândel a răspuns:

Eu cred ca intre fete se naste prietenia adevarata mult mai des decat intre baieti. Fetele-s mai nonconformiste, isi arata sentimentele mult mai usor decat baietii. Prietenie adevarata exista, cel putin eu m-am bucurat de ea, si acum daca s-a dus e numai vina mea, eu sunt un prieten nedemn de prietenia cuiva.

| PauLa.M a răspuns:

Intre baiat - fata
eu cred ca poate fi doar prietenie.clar.desi am o groaza de prieteni foarte buni carora le place de mine stiu cand sa se opreasca si isi dau seama ca nu se poate mai mult si se multumesc cu atat. mie imi place pentru ca mult mai repede ai alaturi un baiat cand ai nevoie de ajutor. fetele sunt rele si invidioase pe cand un baiat iti poate da o parere sincera si iesi mai bine daca ai multi prieteni buni de sex opus.

| PauLa.M a răspuns:

M am exprimat putin cam gresit. ma gandeam la o intrebare de gen..."poate fi doar o prietenie intre un baiat si o fata fara sa existe tentatii sexuale."
dar cred ca ai inteles ceea ce am vrut sa spun

| rosepassion a răspuns:

Poi de obicei intre fete... k ele gasesc foarte multe subiecte d discutat (alte fete, baieti, haine, scoala, jocuri...) in schimb l baieti nu stiu ce ar putea discuta asa d interesant...in afara de masini, fotbal si fete...

mie mi se pae k fetele pot tine secrete unele catre altele, baieti nu pot tine chiar asa d mult secrete(exista si ctv exceptii, dar rar mai gasesti asa ceva) l baieti parca nu-i genu lor...

intre o fata si un baiat ar putea sa existe o prietenie, de ce nu, depinde si de baiat, nu ma refer la iubit/iubita ci la amicii...

sper ca ai inteles ce am vrut s zic si k te-am ajutat q un raspuns destul d bun...

| eu_stie_tot a răspuns:

Sincer eu cred ca intre baieti. Fetele sunt f rautacioase mai ales cand vor sa obtina cv. Sunt manipulante din fire chiar daca nu isi dau seama si gandesc prea mult. La baieti totul e mai lejer. "Atata timp cat nu se ia de mama e de treaba"... cam asa sta treaba. Baietii au mult mai multe lucruri in comun decat fetele. Unul din ele ar fi nepasarealaughing. Fetele sunt mult mai grijulii decat baietii. Asta cred eu e o trasatura ce sta in sange. Gandeste-te la timpurile preistorice cand masculii umani trebuiau sa vaneze. Nu prea ii interesa restul. Ei trebuiau sa aduca de mancare si sa faca copii. Atat. Cat despre femei, ele erau cele care ramaneau acasa sa pazeasca, sa aiba grija de pui. Ele au fost cele care au descoperit primele unelte ( cu exceptia armelor credbig grin). Pe atunci singurul lucru pentru care se bateau barbatii era competitia pentru imperechere. Cam asa e si acum. Nu prea gasesc motive pentru care doi baieti sa se certe decat pentru o fata. ( si cu toate ca nu sunt microbist...si din cauze fotbalului)
Nu prea poti vorbi despre relatie de prietenie intre fete si baieti fara "tentatii sexuale" din partea a macar unuia din cele 2 personaje ( de obicei sunt baietii). Asa ca asta e parerea mea. Stiu ca poate nu am argumente bune dar iti spun ca timp de 6 ani din clasa a 5a am aceeasi colegi in proportie de 80% si am vazut cum se comporta fetele intre ele si baietii.
mentionez ca mai sunt si exceptii rolling on the floor... de obicei oamenii cu orientare sexuala sa zicem "diferita" au probleme in a-si face priteni de orice fel. Gandeste-te ca esti baiat si ca ai un coleg gay. Teai impriteni cu el? Nu pentru ca ca nu vrei sa ajunga sa te cunoasca prea bine aca apoi sa risti sa te invite la un film sau cvlaughing
P. s. pentru ca stiu ca pe TPU mai sunt si mistocari care se cred destepti trebuie sa adaug k situatiile de mai sus sunt pur ipotetice.
Multam' fain

| den a răspuns:

Eu cred ca intre fetehappy.suntem mult mai sincere decat baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot spune decat ca am prieteni cu care ma cunosc de cand eram nu mai inalti decat o masuta si cu care nu m-am certat NICIODATA...si crede-ma, au fost situatii in care alergam dupa aceeasi fata. laughing Cred ca fetele sunt ceva mai invidioase, vor sa fie mereu in prim-plan si de aceea se cearta mai repede intre ele decat baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca te dezamagesc cu raspunsu... dar nu ma pot abtine laughing NU exista prietenie adevarata!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca baietii stiu sa fie prieteni mai buni, fara tradari, si fare fite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere.nu exista... poate intre baieti...pentru ca ei nu au probleme d genu "mi`e imi place d aia. u nu te bagi." cum au fetele... [eu sunt in situatia asta.]... nu stiu... fetele sunt invidioase...baietii.nu prea... Asta cred eu