| raduspace10 a întrebat:

Cand credeti ca societatea va deveni 50-50 matriarhala-patriarhala (la fel tratati barbatii ca si femeile). A existat emanciparea femeilor, si acum par lucrurile sa se fii egalat foarte mult, dar anumite aspecte ( cum ar fi cele sexuale) nu s-au egalizat inca in totalitate.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu prostii.
Barbatii si femeie nu o sa fie niciodata egali, nici barbatii nu sunt egali intre ei, nici femeile intre ele, nici macar fratii gemeni nu sunt egali... Si voi vreti sa egalati sexele, vai de voi. O sa fie mereu unii barbati mai puternici/mari/emancipati/ce vrei tu decat femeile si unele femei mai puternice decat unii barbati... De unde porcaria cu egalitatea? Doar in matematica exista egalitate, nicaieri altundeva.

| vocea a răspuns:

Femeile nu or sa fie egale cu barbatii niciodata, ele joaca prin filme deocheate, inseala, tradeaza fara ai mai fi mila, iar din puct de vedere consttutional femeia are aceleasi drepturi, proastele pentru barbatii care le iubesc ele sunt niste stele pe cer iar pentru aia cu care la inselat este doar un obiect