| fatacuvise60 a întrebat:

Cand se fac inscrierile la liceu? 2018 Si data la care trebuie sa merg la scoala pentru media 5-8 si etc

1 răspuns:
| unforgettablee a răspuns:

Repartizarea computerizata

29 iunie - 3 iulie - Completarea optiunilor in fisele de inscriere de catre absolventii clasei a VIII-a si de catre parintii acestora, asistati de dirigintii claselor a VIII-a

29 iunie - 3 iulie - Introducerea in baza de date computerizata a datelor din fisele de inscriere

30 iunie - 4 iulie - Verificarea de catre parinti si candidati a fiselor editate de calculator, corectarea greselilor in baza de date computerizata si listarea fiselor corectate din calculator

9 iulie - Repartizarea computerizata in invatamantul liceal de stat a absolventilor clasei a VIII-a care nu implinesc 18 ani pana la data inceperii cursurilor anului scolar

9 iulie - Comunicarea rezultatelor candidatilor repartizati si afisarea in unitatile de invatamant gimnazial a listei cu locurile neocupate in unitatile de invatamant liceal

10 - 13 iulie - Depunerea dosarelor de inscriere la scolile la care candidatii au fost repartizati

13 iulie - Transmiterea de catre unitatile de invatamant liceal de stat a situatiei locurilor ramase libere in urma neinscrierii candidatilor admisi in aceasta etapa de admitere

16-18 iulie - Rezolvarea de catre comisia judeteana de admitere a situatiile speciale aparute dupa etapa de repartizare comupterizata, a repartizarii candidatilor care nu si-au depus dosarele de inscriere in termen si a candidatilor care nu au participat sau au participat, dar nu au fost repartizati in etapa repartizarii computerizate
bafta!