| soffie a întrebat:

Cand sunt singura sau sunt obosita,plictisita imi apare o stare de nostalgie,deprimare in care ma cufund si parca nu-mi doresc sa mai ies din ea, imi ia tot cheful...Si asta se intampla cam de vreo 3 luni...Cum as putea sa renunt la aceasta stare intriganta?

5 răspunsuri:
| kira30 a răspuns:

Contempeaza la starea ta. Iata un raspuns:Cine se confrunta cu sine insusi, se regaseste.

| simomih a răspuns:

Probabil ti s-a intamplat ceva in ultimul timp ce te-a facut mai sensibila, sau treci printr-o perioada nu prea prielnica.Incearca sa discuti cu prietenii..gaseste-te mereu o activitate, fa ceva util, cum vezi ca incepe sa te ia nostalgi ocupa-ti timpul cu ceva, sau gandeste-te la ceva frumos ce ti s-a intamplat sau ce vrei sa ti se intample:*

| soffie explică (pentru simomih):

Ideea e ca si daca ma gandesc la ceva frumos ce s-a intamplat ...tot acolo se ajunge..tot la starea aia.

| simomih a răspuns (pentru soffie):

Atunci discuta cu o prietena de incredere. povesteste-i ce simti..si vb despre alte lucruri care sa te inveseleascahappy

| soffie explică (pentru simomih):

Nu cred ca mai sunt prieteni...