| Autumn_8765 a întrebat:

Am o problema cu plictiseala, lipsa totala de chef si renunt la tot ce imi propun. Deci e o stare care se intinde de multe luni peste viata mea. Aveti solutii pentru asta (eficiente ma refer). Sunt mai mereu obosita si fara viata. Dau funda pentru un raspuns cat de cat folositor. In rest cei care s`au deranjat sa raspunda vor primi voturi.

Răspuns Câştigător
| TSO7 a răspuns:

Si eu ma mai simt plictisit si cateodata de moarte, nu stiu ce sa mai fac ca ma plictisesc sa fac aceleasi lucruri in fiecare zi.
Totusi mai fac unele activitati prin care ma simt bine de ex: merg la fotbal, merg cu rolele, ma joc pe PC, ma uit la filme care ma binedispun, iar acum avand in vedere ca vine vara am sa merg la strand etc.
Incearca sa iesi pe afara, poate sa faci ceva sport de distractie prin curtea scolii, acum ca vine vara mergi la strand, mai vezi tu.