| Lavu a întrebat:

Care ar fi mama ideala?laughing[pentru voi]

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mama cu mici modificari. Dar foarte putine.

| Silvia a răspuns:

Mama mea e mama idealawinking.

| ionika17 a răspuns:

Mama ideala cam greu de spus. Poi mama ideala eu as vrea sa fie.Sa ma inteleaga tot timpu, sa am cu cine sa vb numai ca la mine nu prea este asa, sa ma asculte cand am ceva pe suflet, sa pot sa vb cu ea despre orice, sa nu ma critice din orice "prostie" sa fie multumita de mine si de ce fac.Cam asa ar fi mama ideala pentru mine...si sa nu fie din sec trecut cum ii mamalaughing)

| viatadecacatt a răspuns:

Mama ideala ar fi cea care mi-ar da bani de fiecare data cand ii cer, sa nu ma streseze cu sunatul cand sunt in oras, sa arate bine, sa fie moderna nu ca mamaia sa nu stie ce e ala un pc

| criss:) a răspuns:

Mama mea, dar putin mai intelegatoarehee hee.

| rockaholic a răspuns:

Mama ideală pentru mine este cea pe care o am. Cea care mă creşte şi mă pune pe mine pe primul loc. Eu cred că sunt norocoasă cu o asemenea mamă.

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Mama ideala pentru mine este MAMA MEA!

| George1510 a răspuns:

Dupa parerea mea fiecare trebuie sa caute mama ideala in mama lui big grin

| IrxnIroxyI a răspuns:

Mama mea este mama ideala.Frumoasa, ascultatoare, cea mai buna prietena si blanda.

Te iubesc mamii!:X

| sallysirop a răspuns:

O mama responsabila, iubitoare, sincera, deschisa, frumoasa si implicata in viata copilului ei.

| LloOlLey a răspuns:

Am citit toate raspunsurile date de voi thinking nu stiu. eu cred ca nu va simtiti binethinking o mama ideala nu inseamna neaparat sa-ti faca toate mofturile ca esti tu nu stiu cine sau sa-ti dea cati bani vrei tu, ca nu munceste sa cheltui tu banii pe tampenii. mama trebuie sa-ti fie alaturi si sa te inteleaga ca treci prin diferite etape in viata. si o mama ideala nu`i neaparat frumoasa,( eu am noroc ca mama mea e superba:X) dar nu asta conteaza. poate fi foarte urata, dar e mama ta si trebuie s`o iubesti asa cum e ea. ea ti-a dat viata si pentru ea comoara cea mai de pret esti tu. chiar daca e urata, asta nu inseamna ca nu se poate pricepe sa-ti dea sfaturi, sa te indrume, sa te ajute. daca tu crezi ca mama ta e urata, atunci in primul rand faci rasismlaughing. dar cel mai important iti neglijezi mama care stie cu siguranta mai multe decat stii tu, e mult mai trecuta prin viata ca tine. ascult`o si iti va fi foarte bine in viata. ea trebuie sa fie ca un inger pentru noi. cand avem nevoie ne salveaza. credeti ca atunci cand am fost bolnavi, am avut probleme, sau ne-am certat cu ele... in inima lor creteti ca nu sufereau? ba dimpotriva, chiar daca nu vedeam noi. bine, acum am aratat toate partile bune, daca voi credeti ca e devreme ca la ora noua sa fii in casa pentru ele este sigur ca asa trebuie procedat, vor sa va apere de orice rau, ca acum s`au smecherit toti si fac numai rau. vor sa nu patiti nimic, nu e neaparat ca vor sa va distruga viata. pe vremea lor umblau mai mult, dar atunci nu existau la fel de multe crime, violuri, rapiri, sinucideri etc ca acum. deci, luati aminte, ca mamele ideale cum a spus si "georgika" sunt in mamele voastre, trebuie doar sa le descoperiti.

| LloOlLey a răspuns:

Vreau si eu funda:Xrolling on the floor

| funnygirl a răspuns:

Cea pe care o am, este cea mai super mama ne intelegem fff bine, ma ajuta mereu e cea mai buna pr :X:X e mama ideala

| Mirii (:. a răspuns:

Pai thinking Sa ma lasaaa sa fac ce vreau rolling eyes. Nu sa fie asa comunistaa. Ca la ora aia esti in casa ca te prinde vreun baiat si te violeazaa bla bla bla chatterbox. Sa ma lasee sa-mi traiescc viata ca doar una am laughing.