| matadoru a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai tari perle, da-ti cateva exemple sau un link, site unde pot sa vad multe

Răspuns Câştigător
| Veve :X a răspuns:

Perle? :)) la capitolul asta cred ca profesorii mei sunt de nota 10 :))
profu` de mate : cate camere are un apartament cu doua camere?
profa de tehno : un vapor nu poate trece pe dunare pentru ca nu are destul loc
profa de engleza : iesi afara ca de nu te zbor eu cu un sut in fund si`ti dau si un 3 de drum
profa de chimie(diriga) : care este simbolul calciului de pe tabla?

...si noi, elevii, stam bien la capitolul asta :))
in focar este cea mai multa lumina
dreptele care se intalnesc intr-un punct se numesc paralele
clorura de sodiu este soda caustica

profu` de religie : care sunt cele trei persoane ale Sfintei Treimi?
o colega : Tatal, Fiul si Sfantul Duh
profu` : foarte bine. acum fa`mi o scurta caracterizare a persoanei a3a din Sf Treime
colega : apai domn` profesor cum sa-i fac caracterizarea daac nu l`am vazut niciodata?!
la faza asat cu Sf Duh toata clasa a ras :)) chiar si profu :))

uite un site cu alte perle de profesori http://www.e-scoala.ro/divertisment/perle_profesori.html si altul cu perle de elevi http://www.noteprofesori.com/perle_elevi.html

:*

3 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cea mai tare perla spusă de un coleg de'al meu:"Cuvintele seamănă diferit" laughing

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

La ce fel de "perle" te referi? e interpretabil...

| Coriii a răspuns:

Profu de religie : " are par, o bagi in gura, o freci si face spuma... incepe cu "P si se termina cu A" laughing)
noi toti numai la prosthi ne gandeam la cre profu face... PERIUTA [de dinti] rolling on the floor)rolling on the floor)