| doremifasolasidodo a întrebat:

Care credeti ca sunt mai frumoase fete: cele mai slabute au cele mai grasute? Stiu ca mult conteaza sa vezi persoana respectiva. Insa asa, din cate stiti voi. De ce? Argumentati.

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

laughingPrefer o femeie masiva, sa aiba ceva kg in plus, nu o fata de 1, 70 cu 40de kg.Dar nici una de 1, 80 cu 120 laughing
Pentru mine ar fi perfecta o fata cu 1, 80 si cam 80 de kg poate si mai mult.
Eu dupa astfel de fete ma uit laughingdar rar cand vad una asa. Toate's trase prin inel. Si daca pun mana pe ele mie ca le 'rup' laughing Si in plus, cam urasc senzatia sa simt oasele pe muschiul pulpei de la picior cand se aseaza pe piciorul meu vreo fatalaughingdoare al dracu de tare.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Gusturile nu se discuta, fiecare are opinii diferite.
Aspectul fizic nu are relevanta 100%.
Daca interactionez cu o fata placuta fizic la prima vedere si constat ca are un caracter care lasa de dorit, acea atractie dispare repede.
Dar cum spuneam si mai sus, gusturile nu se discuta.
O zi buna!

| Musique a răspuns:

Nu știu dacă, cotează cât e de plinuță sau de slabă fata ca s-o placi.

| valentingb a răspuns:

Nici prea grasa, dar nici prea slaba, evident. Extremele sunt pentru extremisti.
Dar ce se incadreaza intre aceste doua extreme, e ok din punctul meu de vedere. Important e sa pot avea incredere in ea, sa fie sincera, de treaba.
Majoritatea fetelor azi sunt...nu prea cuminti, prostute, li se pare ca ce se promoveaza la TV e bun, au ranchiuna impotriva celorlalte fete si li se pare ca sunt ceva printese, si nimeni nu se poate compara cu ele. Fac greata.
E mult mai bine langa o fata la locul ei.

| Wøodenpints a răspuns:

Nimănui nu-i plac grasele. Și poți să le spui grase, nu grăsuțe, că asta sunt. Saci de untură.
Nu o faci pe niciuna să pară mai puțin învinsă estetic dacă diminutivezi termenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In viata conteaza cel mai mult caracterul unui om.
Te pup!

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, DRMFSLSDD

Mie imi plac mai mult fetele slabute pentru ca arata mai mult femininitate. Parca sunt mai frumoase, nu stiu cum sa explic. Acum conteaza si de gusturi, in general fetele slabute sunt cele mai indragit, vezi la TV, hollywood.

Bafta, Afrob. happy

| doremifasolasidodo explică (pentru AfroBelgianu):

Multumesc pentru raspuns! Nici nu stii ce mult conteaza pentru mine.

| andreea9701 a răspuns:

Fetele mai slabute. Deoarece de exemplu cara una e sa vezi o fata slabuta intr-o rochie si unu e sa vezi una plinuta "pocnind" acea rochie pe ea

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Cred ca fetele mai slabute sunt mai dragute pentru ca intrii cu cineva in vorba daca il vezi dragut, sa-ti placa la o prima vedere apoi vezi si caracterul.

| monyk94 a răspuns:

Cred că cel mai mult contează personalitatea cuiva. Corpul e doar de faţadă. În general, depinde de băiat, dar o fată undeva la mijloc e de preferat. Frumoase sunt toate fetele, să şii minte asta, indiferent de înălţime, greutate sau vârstă. Cică fetele cu forme sunt mai apreciate. Probabil. Dar cum am mai spus, caracterul primează.

| doremifasolasidodo explică (pentru monyk94):

Ai multa dreptate! Si eu stiu asta. Eu insa ma refeream strict la aspectul fizic. Oricum, iti multumesc!