| CuppiDoon a întrebat:

Care e cea mai interesanta/comica care pe care ati citit-o? despre ce era vorba in ea?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Seria Lumea Disc de Terry Pratchett(Culoarea magiei, Lumina fantastică, Magie de Ambe Sexe, Mort, Copilul Minune, Stranii surate, Piramide, Gărzi! Gărzi!, Eric, Imagini Mişcătoare, Domnul cu coasa, Prin cele străinataţi, Zei Mărunţi, O pălărie plină de cer, Scoţiduşii liberi). Scrie cele mai amuzante, absurde, trăznite, geniale romane fantasy, le citeşti cu ochii în lacrimi de atâta râs, nici nu mai vezi literele... A creat o lume fantastică, plină de magie, ce nu se supune legilor fizicii(o gigantică broască ţestoasă, patru elefanţi şi Lumea Disc deasupra lor, înconjurată de Oceanul circular care se varsă în spaţiu printr-o spectaculoasă cascadă-poate fi ceva mai nebunesc de-atât?), unde zeii se ceartă cu uriaşii fiindcă aceştia din urmă le furaseră maşina de tuns iarba, unde Moartea e cel mai comic personaj întâlnit vreodată, poeţii sunt pedepsiţi amarnic dacă nu-şi pot justifica/dovedi metaforele iar evenimentele cunoscute din istoria Pământului capătă noi şi total neaşteptate finaluri... Le recomand din toată inima! Şi, aşa cum scrie pe coperta ultimei cărţi apărute," Dacă eşti un admirator vechi, te vei bucura de această carte la fel de mult ca şi de celelalte; dacă abia acum faci cunoştinţă cu Pratchett, ce naiba ţi-a luat atât?"

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=sbW2IR-rKzg

Dialog Dem Radulescu - Florin Piersic :

-Da
- Alo
-Da
-Cu Monica va rog
-Da, imediat. Aici e sotul. Cine intreaba?
- O prietena
- Aveti nevoie de aerosoli

Asta e comedie adevarata.

| nuteplictisicatebat a răspuns:

Pacalalaughingrolling on the floorcea mai amuzanta sigur! Erau povesti cu el foarte amuzante.laughingrolling on the floor