| adormuzika a întrebat:

Care e metoda voastra cea mai usoara de a invata la o materiehappy... cea mai potrivita si usoara va primi >fundita:hee heekiss

Răspuns Câştigător
| ✿puffa✿ a răspuns:

Deci:
Mai intai citesti si incerci sa repeti...de 3-4 ori, apoi incerci sa o iei pe logica(in cazul in care e o definitie)si sa obervi singura daca asa e. Apoi scrii ce ai retinut pe o foaietongue

4 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Hello.Eu cel mai bine invat daca imi scriu inca o data ideile din acea lectie. Odata ce scriu, retin mai bine decat daca citesc de 10 ori lectia.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana vrei, aaah?
Uite:
Iti faci plan:
Deci scrii toata lectia pe scurt.
De ex.la romana, stii la cazurile subst.de ex. ce lectii luuuungi ne-a dat de n-am inteles nimic?
Na, tu te pui si scrii de ex.asa:
Cazurile substantivului:
-Nominativ:cine?
-...si asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La matematica si engleza nu invat iar la romana doar tocesc comentariile.
La celelalte, citesc de 2-3 ori lectia si apoi repet(ca pe o povestioara sau un articol din ziarbig grin).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai simpla cale este sa te droghezi!