| PixieTrixie a întrebat:

Care e ultima carte pe care ai citit-o? >:

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
,, Viaţa pe un peron" de Octavian Paler.
O zi bună!

pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Arta de a trai de Ion Biberi

Răspuns utilizator avertizat
| Ayna a răspuns:

Abecedarul!big grin
Glumeam..."Patul lui Procust"

| alinpescarul a răspuns:

Biblia pescuitului la musca

| Ruth_3500 a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes. Ti-o recomand, e pur si simplu geniala. Inainte de Drumes am citit Si Enigma Otiliei de Calinescu. Acum citesc pentru scoala Morometii de Preda.
Cam tot ce scrie Drumes e bun. smug
Apropo daca vrei sa citesti carti cu adevarat bune, incearca cartile Aghatei Christie ( Zece negri mititei, Crima din Orrient Express etc ) sau "Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell, ori "La rascruce de vanturi" de Emily Bronte.
De asemenea mi-a placut foarte mult si "Portretul lui Dorian Grey " de Oscar Wilde.

| lolipupz a răspuns:

Codul lui Davinci iti recomand sa o citesti pentru ca este o carte cu mult suspans