| izzabella01 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda anti-cosuri? Sa nu imi mai apara cosuri! Imi ies cateodata unele pe frunte de nu scap de ele! Funda

4 răspunsuri:
| cosmin2sun a răspuns:

Nu folosi creme. Considera cremele ca si pe ultima varianta. Fa asta timp de 4 sau 5 zile si vei vedea rezultatul mult asteptat. In fiecare seara inainte de culcare ia zeama de la o jumatate de lamaie si da-ti pe toata fata. O sa te piste putin dar e vorba doar de cateva secunde pentru ca lamaia e acida. O lasi asa pana dimineata iar a doua zi dimineata te speli doar cu apa rece fara sapun. Nu uita : 4-5 zile fa asta nu mai mult. Si dupa asta nu vei mai avea cosuri sau puncte negre. Ca si cum nu ar fi fost. Baftawinking

| Alesssya a răspuns:

Mie mi-a mers foarte bine pe cremele de la Roche-posay. Si pe un preparat secial dat de la dermato, te poti duce si tu sa iti dea unul special pentru tenul tau si il prepari la farmacie!

| sweetcassie a răspuns:

Eu am folosit Zynerit si Isotrexin, si m`au ajutat happy

| Oannna19 a răspuns:

Stiu eu un "truc" sa ii spun asa prin care scapi de cosuri. Fierbi ceai de musetel intr-o oala, iti pui un prosop pe cap si te apleci deasupra aburilor de la ceai si stai cat de mult poti, apoi scoti capul, te speli pe fata si apoi stergi cu un prosop uscat si curat. La mine a functionat!