| ducu1991 a întrebat:

Care este cel mai frumos anotimp si de ce

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Toamna. E anotimpul poetilor morti dar inca in viata

| JustMe a răspuns:

Vara e super pentru ca e vacanta, ma duc la mare si stau mai mult cu prietenii, dorm cat vreau si ma culc la cat vreau.
Iarna o ador pentru ca iarna e Craciunullove struck, ziua mea si revelionul. Plus ca afara e frig, zapada. Nu pot sa aleg intre anotimpurile astea 2.

| Hmmmm a răspuns:

Fiecare anotimp are propriu farmec si fiecare imi place din alte motive.
ador iarna pentru ca imi foarte mult acea pace si liniste data de sarbatorile de iarna, imi place foarte mult sa ma bulgaresc cu prietenii prin zapada, imi place foarte mult sa ma da cu sania.imi place acel parfum al frigului dimineata, cand ies din casa.ma trezeste instantaneu.
imi place primavara pentru ca, pentru mine, reprezinta un nou inceput.imi place senzatia acea de agitatie dupa un anotimp atata de linistit.
imi place vara pentru ca ador sa ma balacesc in piscina, ador sa mananc inghetata si ador sa am timp de tot ceea ce vreau sa fac.si vara am, pentru ca e vacanta.imi place sa ma odihnesc in zilele acelea calduroase.dorm mult mai bine cand e cald.
imi place toamna pentru ca dupa 2 anotimpuri atat de agitate revine acea liniste.imi place sa ma plimb toamna prin parc si sa ma uit la frunzele cazute.imi plac culorile.
atunci cand e vara imi doresc sa fie iar, cand e iarna imi doresc sa fie vara.de asta anotimpul meu preferat e primavara.nu e nici prea frig, nici prea cald, nici nu ploua, nici nu ninge. e perfect! si plus de asta pentru mine reprezinta un nou inceput, pentru ca in fiecare primavara mai imbatranesc un an...sunt nascuta primavara.

| Victoria a răspuns:

Vara, pentru ca suntem liberi si pentru ca e cald, soare, copaci infrunziti, totul frumos :X

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu cred ca vara si iarna sunt.vara deoarece este cald, e vacanta, mergi la mare, iar iarna pentru ca vin sarbatorile, mergi la sky.

| M.madallina a răspuns:

Eu sunt nascuta vara, deci imi place vara deoarece e ziua mea atunci.deci vara e anotimpul meu preferat!

| Anelisse a răspuns:

Primavara.si cred ca este inutil sa dau o explicatie de genul"pentru ca apar flori, pasarele, copaci...etc"mie imi place primavara pentru ca pur si simplu ma regasesc in acest anotimp, si in zilele de primavara simt ca sunt EU! si cred ca asta este motivul cel mai imp.:0

| Ioana1984 a răspuns:

Buna la noi in Romania deja am inceput sa nu mai avem cele 4 anotimpuri, ba e prea cald ba e prea frig, nu se mai intelege nimic din toate astea.Eu as alege iarna, imi place zapada si sunt nascuta aproape de Craciun. Dar tie ce anotimp iti place? Si totusi nu ne-ai zis cati ani ai?

| sînziana24 a răspuns:

VARA pentru ca in acest anotimp e si ziua mea, nu ma duc la scoala deci am parte de cea mai multa distractie din an...

| Bizzareq1 a răspuns:

Mye mi se pare ca este primavaraaa, dc? pentru ca sunt flori pasarelele canta... etc

| Nécromancie a răspuns:

Emozuzu a răspuns:
Mye mi se pare ca este primavaraaa, dc? pentru ca sunt flori pasarelele canta... etc

esti o emo domestica si fericita. rolling on the floor)))
Mie imi place iarna.De ce? Nu stiu.

| *swper* a răspuns:

Vara
Pentru ca atunci m-am nascut tongue

| AndrA14 a răspuns:

Cu siguranta vara:X
eu locuiesc in Italia si doar pe timp de vara am ocazia sa ma intorc in Romania la prietenii mei :Xlove struck

| SelinVlad a răspuns:

Vara e cel mai frumos anotimp deoarece nu se merge la scoala, sunem in vacanta si e anotimpul in care putem merge la maree!

| Mircea97 a răspuns:

Toamna, inapoi la scoala, frunze ruginii, numai trebuie sa suportam temperaturi de 40 grade.happy

| AdDyYnNuTtZaA a răspuns:

Vara pentru ca mo bronzes.big grinlaughing