| Buuff a întrebat:

care stie ce se v-a intampla in sezonul 3 the vampire diaries. eu stiu ca cica moare elena dupa ce devine vampir si e indragostita de aman2 (stefan si damon) cine a citit cartea inainte poate stie happy. pentru cel mai bun raspuns funda happy...:X am mai pus intrebarea dar nu mergea sa vad raspunsurile

Răspuns Câştigător
| iza4ever a răspuns:

Deci vartile nu prea au legatura cu filmul. Sezonul 3 se va numi Anul Originalilor. Deci vom afla mai multe despre Klaus si familia originala. Va aparea Petrova Originala, prima Petrova care a pus blestemul asupra lui Klaus (deci Nina Dobrev va juca 3 roluri, sincer mi-e mila de ea saraca) Tyler si Caroline o sa fie impreuna dar din cauza ca el e varcolac si ea vampir o sa izbucneasca un fel de lupta intre familiile lor. Stire noua: In primele episoade din sezonul 3 va aparea un nou varcolac. Data de aparitie a sezonului este pe 15 septembrie. De asemenea vom afla intentiile lui Klaus in legatura cu Stefan. Damon si Elena se vor apropia, dar apoi se vor concentra pentru al salva pe Stefan. Cam atat stiu... sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Cartile nu au nicio lagatura cu serialul sunt pe langa si sunt total aiurea, Elena nu moare,Stefan este rapit de Klaus,iar Elena o sa se apropie de Damon in perioada in care Stefan lipseste, dar oricum o sa mearga in cautarea lui. Elena il iubeste pe Damon, dar tot cu Stefan o sa ramana

| Kylexy a răspuns:

Nu trage concluzii una e cartea alta e serialul.