| iulyana a întrebat:

Care stie cum pot sa imi schimb ip-ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah draga, nu e grav. Daca ai vb cu ei pe mess schimbati idul, pentru ca mai mult ca sigur tziau aflat parola.
Bafta kiss

27 răspunsuri:
| iulyana explică:

Eu vreau sa imi schimb ip-ul pentru ca m-am certat cu niste tipi care sunt ca un fel de hackeri sau "zei ai internetului" (vb serios pot face orice) si mi-e frica ca imi stiu ip-ul... pot sa imi faca ceva? ce?

| jedi_8834 a răspuns:

Depinde ce conexiune ai... daca ee prin cablu nu poti ee un ip fix... daca ai ceva gen upc sau click net... start->control panel->
network connections->click 2 unde zice locar area connection->properties->acolo la general dai in jos unde scrie internet protocl(TCP/IP)->propeties si trebuie sa completezi niste numere.cauta si tu pe google...cum im schimb ip ul...sunt destule tutoriale in romana

| jedi_8834 a răspuns:

Pai in cazul asta e grav... o sa iasa prin monitor, o sa te bata si o sa ciordeasca de prin casa tot...deci mai bine inchide calculatoru si fugi cat mai ai timp

| aleser18 a răspuns:

Da depinde
Mai intai spune-mi de ce vrei sa iti schimbi Ip-ul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IP-ul nu il poti schimba nicicum.
hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de conexiune ai? si la ce firma esti abonata? in momentul in care vei schimba ip-ul s-ar putea ca operatorul tau sa iti dea ej de pe server... zi modemul si conexiunea si incercam(de preferat sa incerci treaba asta ziua, ca daca se schimba ip-ul si nu mai poti intra pe net trebuie sa gasesti pe cineva de la firma furnizoare de net ca sa-ti rezolve problema)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de conexiune ai? si la ce firma esti abonata?in momentul in care vei schimba ip-ul s-ar putea ca operatorul tau sa iti dea ej de pe server....zi modemul si conexiunea si incercam(de preferat sa incerci treaba asta ziua, ca daca se schimba ip-ul si nu mai poti intra pe net trebuie sa gasesti pe cineva de la firma furnizoare de net ca sa-ti rezolve problema) ...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt se poate.
Dar e greu tare k trebuie sa iei leg cu aia de la internet.
Trebuie sa rupi contractul cu ei sa apoi sa iti faci din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar putea sa-ti faca o cafeahee hee, de hackeri nu scapi cu un schimb de ip, daca erau asa periculosi iti faceau ei pana acum.
Eu am crezut ca ai luat ban pe vreun site si acum vrei sa iti faci alt cont...si stai linistita hai pahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sigura
contacteaza firma de la care ai net-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wa si eu am patit la fel si is plin de draci...tre sai suni pe aia care tio pus netucrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pala-te pe dinti ca vin cu pe*la in inspectie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.e-album.ro/membru.php?id=24035 intrati aici si veti dasi pe acest album detalii despre ce vreti, inclusiv schimbarea ip-ului. ex : dati click start - run unde scrieti " cmd " - in cmd scrieti " ipconfig/release " si dupa ce va apar cateva randuri scrieti " ipconfig/renew " si se schimba ip-ul, pentru mai multe detalii intrati aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba inteligentilor... da add pe mess Morpentrutine... prostilor mari inteligenti va mai lasat mamele voastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunabig grin daca esti pe clik net, add me: iuliu_maestrowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce but cica nu poti schimba ip OMGstraight face esti but rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-ti schimba Ip-ul urmeaza pasii acestia:
START > RUN > si scrii acolo CMD apoi (in CMD) scrii: ipconfig/release
dupa aceea ar trebui sa ti se deconecteze netul
intrii apoi in Internet Connection > Local area connection:
-la ip adress bifezi manual
-introduci un ip care iti trece prin cap apoi dai 2 X ok si apoi Close
-intrii din nou in Local Area Connection si bifezi detect my IP automaticaly.
-restart la modem si la PC
(asta te ajuta daca ai modem)
daca nu te descurci ID messenger zalle13 (si pentru alte probleme)
PS... daca nu ai bani nu apela la mine (http://provident.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joaca careva cu ceva programe laughing
ip cred ca ti la luat de p messenger! daca ai clicknet s-ar putea sa ai ip dinamik! daca ai de la click schimbati adresa de messenger!
daca ai de la altcineva net contacteazai si roaga-i sa iti schimbe ip
sau spune-le ce ai patit poate ei vad ce ip-uri au intrat la tine in pc! si daca nu au ip dinamik ii poti prinde! pe "hackeri" aia!
Nu te speria!

| KrYsS19 a răspuns:

Mai ai ales un ras gresit desi aveai d unde alege destule bune doar daca ai ip dinami inchideai netu il aprindei si se termina totul desi nu-i rea nici ideea cu schimbatul id doar daca ai ip statik oricum aia nu au ce sa iti faca schimbi windowsul in ce-l mai rau caz daca tie frica eu am pe varumio fost hack-er dar nu vrea sa ma ajute cu ip deoarece el s-a lasat de asa ceva in fine eu astept raspunsuri aici app eu am nevoie sa schimb ip nu pentru un sit pentr un joc care stie sa imi lase un raspuns al id angel_thebest bye bf

| morsas a răspuns:

Daca esti pe rooter deconectezi rooteru si il conectezi si s-a schimbatwinking sau pe modem sau... daca esti pe cablu e ip fix nu ai cum big grin sper sa te ajute

| Me4kiDBăă a răspuns (pentru morsas):

Am Modem si am luat ban pe un forum, ca sa schimb ip-ul dau disconnect si apoi connect iar? sau scot modemul din unitate si il bag iar?

| Cosmin_Streinu_1989 a răspuns:

Se poate schimba ip foarte usor.Anonymous Surfing Tool Suite 2010
Hide-Ip-Browser v1.5
Auto Hide IP v4.6.3.2
Easy-Hide-IP v2.1
Hide IP NG v1.53
Real Hide IP v3.5.4.2
IP Address Shield 9.21
Proxy Switcher 4.2.0.5101
Max AnonySurf 1.9
Mask Surf Pro v2.3
Invisible Browsing v7.0 2009
Sun River Systems Heatseek Gold v1.4.1.8
History Sweeper v3.04
History Killer Pro 4.1.1
WinMend History Cleaner 1.3.2
Auto Clear History v2.1.2.6
Auto Clear Cookies v2.1.2.6 cauta aceste programe pe net instaleaza unu dintre ele si mai departe o sa-ti dai seama ce ai de facut