| BULANGIU96 a întrebat:

Care stiti niste complimente frumoase pe care sa i le spun unei fete de care imi place? Dau un FUNDOI cat mine de mare, dar sa functioneze

Răspuns Câştigător
| zuzyy a răspuns:

Nu poti sa folosesti complimentele altora, pur si simplu spune-i ce iti place la ea, asta impresioneaza cel mai tare o fata. (daca iti place zambetul ei spune-i ca o adori cand zambeste sau ochii sau parul sau orice altceva iti place la ea, numai sa fi sincerhappy )

16 răspunsuri:
| Aeerdnaaa a răspuns:

rolling on the floor)))))) Spune-i ca e atat de varza incat face sarmalerolling on the floor)))))).

| zuzyy a răspuns:

Iulica09, Urpaniel si Iulica_3456 sa inteleg ca asa v-ati cucerit voi iubitele ( daca aveti asa ceva)? :-s

| BULANGIU96 explică (pentru zuzyy):

Mersi de sustinere happy
Numai prosti pe TPU. Primesti funda! :* tongue

| Urpaniel a răspuns (pentru zuzyy):

Nu am avut o iubită in adevăratul sens al cuvâtului, doar amice de sex.

| tudorgeorge2010 a răspuns (pentru zuzyy):

La cum vorbeste nu are iti zic eu

| Iulică_3456 a răspuns:

Frumoaso, tu mananci numa' ciment de esti asa beton?

| Urpaniel a răspuns:

Înghiţi?

| George_Tudor_1981_U2AX a răspuns (pentru Urpaniel):

Frate asteas jigniri nu complimente

| George_Tudor_1981_U2AX a răspuns (pentru Urpaniel):

Frumos vorbesti

| Loser8299 a răspuns:

"Nu esti nici prea urata, nici prea proasta.Te las sa imi faci o felatie."

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Ce par frumos ai

imi place caracterul tau
nu imi place sa te vad suparata (asta cand este suparata sa ii zici )
ce imi place cum dansezi
ce corp frumos ai
imi place cum iti alegi prieteni
ce dulce esti.
zii ca aseara ai visato pe ea si pe tine si mai bagi pe cineva care sa nu complice lucrurile. si ii zici ca v-ati plimbat pe mare. dar vezi sa ii zici ca ati fost 3 ca deja cand aude ca ai fost u cu ea isi da seama ca a fost vrajeala.
sau ca ati fost intr-o tabara mai multi si u o ajuta-i sau nu stiu...
. Esti de neinlocuit. Traduse, ele inseamna ca o cunosti bine, ca o pretuiesti enorm si ca nimeni nu ar putea sa-i ia locul in inima ta vreodata.

2. Esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat, mai ales ca abia ai cunoscut-o.
3. Esti perfecta exact asa cum esti. Dragostea profunda si adevarata este neconditionata, de aceea, acest compliment functioneaza de minune oricand, oriunde si cu oricine.
4. Iti ador (completezi cu ce vrei tu: ochii, picioarele, parul, sanii) Nu alege o parte a corpului ei la intamplare, gandeste-te ce iti place cel mai mult la ea si spune-i. O sa se simta flatata ca acorzi atentie micilor detalii si ca apreciezi ca se face frumoasa pentru tine.

5. Sunt foarte mandru de tine. Fie ca e vorba ca se straduieste sa isi plateasca un credit la banca, termina cu brio un curs, munceste peste program ca sa fie promovata sau incearca, pur si simplu, sa isi organizeze viata mai bine, conteaza enorm pentru ea sa auda ca o sprijini sa isi atinga scopurile.
-Ai o harta!? ca m-am ratacit in ochii tai
Scuza-ma, ai picat din cer? Pentru ca semeni cu un inger!
Cat de draguta esti astazi! care este secretul frumusetii tale?
Te-ar deranja daca m-as uita la tine incontinuu, deoarece esti super-sexy!
Spune-mi si mie o persoana mai draguta ca tine, pentru ca eu cred ca tu esti Afrodita!
Cred ca esti reincarc=narea Afroditei, pentru ca esti foarte draguta

Iti ador (completezi cu ce vrei tu: ochii, picioarele, parul, sanii) Nu alege o parte a corpului ei la intamplare, gandeste-te ce iti place cel mai mult la ea si spune-i. O sa se simta flatata ca acorzi atentie micilor detalii si ca apreciezi ca se face frumoasa pentru tine.
Esti perfecta exact asa cum esti. Dragostea profunda si adevarata este neconditionata, de aceea, acest compliment functioneaza de minune oricand, oriunde si cu oricine. Arata ca o iubesti mai presus de orice, iar asta are un efect mult mai mare decat un compliment superficial de genul "Cerceii tai sunt draguti".

sti de neinlocuit. Aceste trei cuvinte magice au puterea sa insenineze orice chip. Traduse, ele inseamna ca o cunosti bine pe persoana careia i le-ai adresat, ca o pretuiesti enorm si ca nimeni nu ar putea sa-i ia locul in inima ta vreodata.

Esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat. Iar replica devine si mai puternica daca ai de-a face cu un barbat caruia i se intampla tot felul de alte lucruri frumoase si stie sa se bucure intotdeauna de viata! Pentru ca o relatie sa fie la fel de satisfacatoare pentru ambii parteneri, e nevoie ca niciunul dintre ei sa nu ia drept de la sine inteleasa contributia celuilalt la fericirea lui. Nimeni nu are obligatia de a face prajituri delicioase, de a mentine curatenia in casa si, in general, sa isi consume timpul si energia pentru a fi cu celalalt, doar asa, "by default".
FUNDITA?:*:*

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Spune-i că-ți place cum iși aranjează părul, că-ți place cum se îmbraca, că e deșteaptă...etc.
In niciun caz să nu-i spui că e bunoacă sau alte chestii de astea, că o să te creadă un nesimțit.

| teo6dia4c99 a răspuns:

Atunci cand rade spune-i ca are un zambet minunat, atunci cand plage spune-i ca nu vrei sai vezi ochisorii ei dulci plini de lacrimi si fata ei adorabila trista. Spune-i ca o iubesti enorm si fa-o sa se simta iubita. Daca se machiaza, penseaza sau tunde sau isi aranjeaza parul diferit tu trebuie sa observi si sa-i spui ca ii sta minunat si ca tu o so iubesti mereu asa cum este.

| octavianandrei a răspuns:

Daca iti place fata respectiva atunci nimeni nu te poate invata ce coplimente sa-i faci. tu o placi, tu simti asta asa ca doar tu poti sa-i faci coplimente asa cum simti iar ea va aprecia asta. bafta

| iulica09 a răspuns:

Lingurita mea, Furculita mea, SUgatoarea mea, bunaciunea mea

| Parker007 a răspuns:

Spune-i ca e frumoasa complimenteaza-i caracterul, stitul de a se purta cu tine, ochii spune-i cat de bine arata dar nu te exprima ca un badaran ai grija ce spui. Bafta!