| CariocaAlba a întrebat:

Care sunt cele mai bune metode de copiat?

Răspuns Câştigător
| BuBuulicious a răspuns:

Copiuta in penar si te faci ca iti trebuie un pix, caietul sub fund, te imbraci in fusta[pentru fete] si iti lipesti copiuta de picior, Altele nu.mi mai vin pe moment.

26 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu raman la metoda asta :
Iei o foaie A4, si ii lipesti marginile cu scotch,sub banca, astfel incat in mijlocul ei sa ramana un gol!
Acolo poti baga cate copiute vrei, si nu poate fi vazut nici cand e profesorul langa tine

| CariocaAlba explică (pentru Apache):

Stii metode de copiat de la colegi?

| Apache a răspuns (pentru CariocaAlba):

Puteti sa va dati telefoanele pe silent si sa va trimiteti reciproc poze facute la teste* dar aveti grija sa nu va vada *
Dar oricum ...decat sa te prinda, mai bine te chinui sa inveti

| CariocaAlba explică (pentru Apache):

Oricum asta fac. Dar sunt momente cand nu ma multumesc doar cu un 8 sau un 9. Eu mereu dau la copiat. De exemplu am scris o data pe guma, sau am atasat o foicica pe guma. Sunt mai multe modalitati dar vroiam sa mai invat altele.

| corolav a răspuns:

Cea mai bună este cu xeroxul, sau la scanner.

| Diiiia a răspuns:

Pai daca vrei sa copi de la colegi vorbesti cu cei mai desteptii colegi care stau in fata sau in spatele tau si ii rogi sa iti dea raspunsurile pe foaie pe langa perete(daca stai langa perete)sau poti sa scrii pe perete sau sa scrii pe banca cu creionul raspunsurile si acolo pui foaia ...sau daca nu poti sa faci poza cu telefonul si sa pui poza pe desktop si ti-l dai pe silentios si copiezi si mai sunt multe altele

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Cea mai buna metoda de copiat este aceea prin care pui mana pe carte si inveti.
O sa exulti de satisfactia rezultatelor bune, in loc sa tremuri de frica sa nu fii prins.Sau prinsa.happy
O sa ai satisfactia ca vei fi un om realizat nu un hot ratat.
Ce spui, suna bine?

| CariocaAlba explică (pentru Adina77):

Suna foarte bine. Si asta fac mereu si mereu. Dar sunt lucruri care ne scapa. Dupa legile fizicii nu poti face nimic cu randament de 100%, iar asta include si invatatul. Eu vroiam sa stiu cum sa copiez de la altii fara sa fiu prinsa.

| Adina77 a răspuns (pentru CariocaAlba):

Felicitari!
Atunci multumeste-te cu faptul ca esti OM si nu le poti cuprinde pe toate.
Preferabil sa fii om si sa ai rateuri, decat fruntas fraudulos.
Daca nu copiezi de regula,este posibil sa se cunoasca pe fata ta si sa dai, vorba lui Creanga, cinstea pe rusine.
Nu cred ca vrei asta.

Răspuns utilizator avertizat
| spiniii a răspuns:

Eu imi scriu copiutele pe o foaie care cica e ori"foaia pentru test" ori o "ciorna".si am norocul sa nu ma prinda niciodatahee hee. anul' trecut la teza la mate am copiat, scriindu-mi copiuta pe foaia de teza[cu creionul] si dupa ce am terminat de scris[formulele] le-am sters de pe foaielaughing.

| CariocaAlba explică (pentru spiniii):

Stii metode de copiat de la colegi? ^^

| spiniii a răspuns (pentru CariocaAlba):

Pai depinde...colega mea de banca e o palugalaughing.iar eu sunt mai micuta de statura.[in jur de 1.60]iar ea[1.72]:-s...si sta dreapta mereu,eu ma prefa ca scriu la mine in lucrare si arun un ochi la ea in testlaughing.iar de la cei din spate, ma intorc si ma prefac ca, caut ceva in ghiozdanhappy:d

| CariocaAlba explică (pentru spiniii):

Eu una am 1.81 Daca ea e paluga eu ce mai sunt?rolling on the floor)

| spiniii a răspuns (pentru CariocaAlba):

rolling on the floor.pei...eu ziceam de mine ca fapt divers ca am 1.60 iar ea 1.72laughing.si reusesc sa "copy-paste"laughing

| CariocaAlba explică (pentru spiniii):

Inteleg dar mie imi trebuie un cleg de 2 metrii.rolling on the floor))))))))))))

| spiniii a răspuns (pentru CariocaAlba):

Inventam noi un robot ceva.laughing.

| CariocaAlba explică (pentru spiniii):

Esti din Bucuresti?

| spiniii a răspuns (pentru CariocaAlba):

Dapbig grin

| CariocaAlba explică (pentru spiniii):

La ce liceu?

| spiniii a răspuns (pentru CariocaAlba):

Pai...nu sunt la liceu.sunt a 8 a.x_x.hai pe privat.

| тєqυιℓα a răspuns:

Http://fituica.com/cum-sa-copiezi/imagini-copiute/foaie-buzunare.gif
this ^^
si o lipesti sub banca.merge la fizica.garantat.sau de pe mobil, daca ai smartphone, faci poze la caiet si... voila!

| cflori a răspuns:

Cel mai usor e cu telefonul mobil, faci poza lectiilor sau scrii intr-un mesaj ce ai de invatat.

| Kita_Camelia_1995 a răspuns:

(pentru fete) te duci si iti cumperi niste colanti de piele unde iei un pix (nu folositi pilotul)scrii pe ei tot ce ai neioe si dimineata te duci cu iei la scoala 1 nu te prinde profa pentru ca acum sa fim seriosi ce profa se uita la ce pantaloni ai 2 daca vrei sa nu ristiiti scrii doat pe un picioor si cad trece pe acolo iti pui celalat picior de asupra

| Bajan_Max_1992 a răspuns:

Fa o faura intro guma
pune un pai de la kfc
ascunde fituica inauntru