| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Care sunt semnele ca un coleg te place? cea mai complexa explicatie primeste fundita' :*

Răspuns Câştigător
| Ella_4255 a răspuns:

Pai te priveste mai insistent si mai atent, se uita intruna la tine, zambeste nonstop cand te vede, ii place sa stea cu uh, te mai imbratiseaza uneori din joak tongue, se da la tine dc nu, cauta motive sa va apropiati sa se bage cu tine in vb, te intelege si nu stiu na tio demonstreaza intr-un fel sau altul. Mult noroc!

6 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Semnele ca un coleg te place sunt urmatoarele:
- te priveste mai tot timpul
- povesteste prietenilor lui despre tine
-daca se poarta frumos cu tine(aici ma refer daca te trateaza mai frumos decat pe alte fete din clasa din clasa)
-daca iti ia apararea atunci cand patesti ceva
-daca iti sare in ajutor atunci cand ai nevoie
-etc

| Candice a răspuns:

Pai depinde de baiat. Daca este unul mai rebel, ''nesimtit'', de obicei te cicaleste, te enerveaza dar in acelasi timp se poarta dragut cu tine. Stii cum se zice, cand un baiat iubeste o fata o enerveaza. Daca nu e genul nesimtit, iti trimite biletele in ora, face cu ochiul, se uita la tine in timpul orelor si iti zambeste, flirteaza, glumeste si incearca sa te atinga intr-un mod dragut.
Sunt multe alte semne, asta depinde de baiat.
Daca simti si tu ceva pentru el, ar trebui sa vorbiti. Sa faci tu primul pas

| xPinkSunShine a răspuns:

Pai :

-iti dai seama dupa felul in care te priveste (se poate sa te priveasca insistent,dar cand te uiti tu la el, se uita in alta parte)
-iti zambeste tot timpul
-se da mare cand esti tu prin preajma
-te ajuta mereu cand ai nevoie
-iti spune chestii frumoase happy
-se rusineaza cand te vede(daca este mai timid)
-incearca sa afle cat mai multe informatii despre tine

Astea sunt toate semnele.
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| adryan_3210 a răspuns:

Ce sa zic... daca te place e clar ca te priveste mai diferit{in raport cu ceilalti}, mai patrunzator, mai dornic sa te cunoasca mai bine,sa te ajute,sa iti fie alaturi. si sa fi atenta si la felul in care iti vorbeste,pentru ca eu,de ex, pun mult accent pe modul in care ii vorbesc{unei fete}, mai ales daca imi place in mod special. asta sa urmaresti, cata atentie iti acorda din postura de coleg si cata din postura pe care ar dori-o el {prieten}... bafta!

| Ancutza_5808 a răspuns:

Eu una cred ca atunci cand va tachinati, ca vertati chestii de genul! De exemplu colega mea de banca mereu se cearta cu un baiat de la mine din clasa care sta chiar in fata noastra!chatterboxDe groaza...straight face deoarece el mereu o sacaie, se contrazic...blaa,blaa! Ar fi bine sa iti intrebi colegul daca simte ceva pentru tine!smug