| Qusifor23 a întrebat:

Cat castigi ca BodyGuard?

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Stai putin, BodyGuard sau agent de paza? sunt lucruri total diferite.
BodyGuard= garda de corp.
Agent de paza = verifica perimetru si asigura protectia oamenilor.Se asigura in primul rand incita, sa se vada punctele slabe prin care se poate intra in efractie, turele difera de la o firma de paza, la alta.
Unele firme de paza GEN BGS se fac ture 24/48 24/ 72 (rar 24 72) Eu sunt la o firma de paza care accepta doar 12/24 si 12/48 ei bine va pot spune ca salariu nu este pe masura.
Va pot spune ca incasez lunar in mana 6 milioane doua sute.
Cat despre riscuri si conditii de munca numai vorbesc. Echipament avem sprey cu piper(paralizant), baston, statie de emisie receptie(sunam interventia in caz ca vin tiganii) uniforma.
Turele se predau in procese verbale. Tot ce este in incita in mod normal trebuie sa fie trecut in proces verbal.
Daca se fura ceva platesti din salariu.
In Romania, in un oras mic cum e alexandria(cel in care locuiesc eu) este foarte greu sa gasesti un loc de munca, nimeni nu da mai mult de 8 milioane. Si iti dau un sfat,nu alege sa fi agent de paza, nu dormi noptile, te distrugi happy patrulezi mult, trebuie sa te iei cu tigani la bataie daca vin...
Colac peste pupaza, mai iei si 6 milioane in manalaughing pentru ce?
In plus, ca sa te angajezi ca agent de paza, iti trebuie un atestat la mana, care il faci de 320 de ore il platesti(costa cam 800 ron) testari psihologice, si mulate alte batai de cap.La inceput imi placea sa fiu agent de paza, insa cu timpul mi s-a cam luat.
P.S daca nu esti vreun om cu o greutate formata din 3 cifre, nici nu incerca laughing sa intri la vreo firma de paza. Te vor respinge toti happy

| Qusifor23 explică (pentru Liviu):

Multumesc de sfat, apreciez!

| kteichd a răspuns:

Un salariu mediu. pana in 1800 lei

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Depinde de firma la care te angajezi.
Oricum intre 1000 de lei si 1500, .

| Jnebun a răspuns:

Intre 800 si 1100 maxim!