| ramonatm17 a întrebat:

Cat de grea este facultatea de drept? Ce aptitudini trebuie sa aiba un student la drept? Mi-ar pacea foarte mult sa fac dreptul desii toata lumea spune ca nu mai este de viitor. As vre sa aud sfatul unor absolventi de drept sau chiar actuali studenti. Opinii, sfaturi, avantaje, dezavantaje. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| elly83 a răspuns:

Facultatea e destul de dificila pentru ca trebuie sa citesti si sa te documentezi mult in acest domeniu, dar daca exista pasiune in ceea ce faci nimic nu e imposibil. Aptitudinile necesare ar fi:sa fii o fire hotarata, sa nu renunti la ceva, sa reusesti sa scoti adevarul din oameni, ar trebui sa fi mai,, vicleana''happy. Cine a zis ca nu e de viitor? Lumea va avea nevoie de avocati, juristi, etc.Si daca tie iti place de ce sa n-o urmezi.Nu uita:,, Suntem ceea ce iubim.''