| litere123 a întrebat:

Câte calorii sunt arse pe traseul Bușteni-Babele folosind picioarele și având ca greutate un rucsac de aprox. 3 kg? Traseul a durat 5 ore. Dar traseul Bușteni-Cascada Urlătoare, 40 de minute?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Aproximativ 3000 de calorii! Spun asta pentru ca daca alergi arzi mai mult, te grabesti cu pasi repezi, arzi mai putin decat daca alergi iar daca doar mergi agale, te mai opresti din cand in cand atunci nici 3000 de calori nu arzi ci vreo 1500-2000!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar tu ce greutate ai? Era cald sau frig afară? Vorbeai sau tăceai în timp ce urcai? Ești antrenat sau nu? Din toate astea rezultă caloriile arse.